אושר. גפני
אושר. גפני פלאש 90

"זאת הסתה במלוא מובן המילה" אומר היום יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, בתגובה לדברים שאמר היום בבוקר השדר גבי גזית שקרא לחרדים בכינויי גנאי ארסיים תוך הכללת כל הציבור החרדי.

ח"כ הרב משה גפני אומר כי "מדובר בהסתה חמורה וגלויה במלוא מובן המילה כלפי ציבור ענק בישראל. השדר מגלה בורות מוחלטת לגבי שורפי הדגלים ומסית בהכללה גורפת כלפי כל הציבור הדתי והחרדי. דברי ההסתה שנאמרו בחסות תחנת הרדיו בה הוא משדר יכולה להביא לתוצאות הרסניות ומסוכנות".

עוד אמר כי "מדובר בהשתלחות חסרת רסן שנעשתה בצורה חייתית ובהמית. אני מתכוון להגיש תלונה חריפה למועצת העיתונות וכן לדבר עם הבעלים של תחנת הרדיו כדי להעמיד אותם על חומרת הדברים שנאמרו, ומשמעותם".

"אין לאיש ספק כי אילו גבי גזית היה מעז לומר חצי מהדברים שאמר בשידור על הציבור הערבי בישראל או כלפי כל ציבור אחר במדינה, הוא לא היה נשאר ולו דקה אחת בעבודתו בתקשורת", הוסיף.

העיתונאי גבי גזית השתלח הבוקר (יום ד') בצורה חריפה ביותר בציבור החרדי. בתכניתו ב"רדיו ללא הפסקה" כינה גזית את החרדים "עלוקות", "פרזיטים" ו"תולעים", וקרא לגרשם לחו"ל או לרכזם בשכונות משלהם, כשהם מנותקים ממים ומחשמל. 

"אין בהם כל תועלת. הם לא תורמים כלום. הם פרזיטים מהסוג הגרוע ביותר. ומצידי, אם זה היה ריאלי, הייתי אורז את כולם באריזה אחת ומשלח אותם לאחיהם בחצרות ברוקלין החשוכות. שם יגורו בחשכת ימי הביניים, או כאן סגורים בחומותיהם וללא שום קשר למדינת ישראל".

על המתנחלים אמר גזית, "זה מתחיל במתנחלים, אלה שיונקים את ביטחונם ועצמאותם הכלכלית מהמדינה. אלה שקיבלו הטבות מפליגות בדיור ותעסוקה, אלה שחיילי צה"ל יוצרים סביבם חומה של ביטחון. בדיוק אלה מוצאים את היום הזה ראוי להתפרע, לכלות את זעמם הקדוש בפלסטינים, ובזה אין כל חדש כי זה לחם חוקם. כשמישהו מעיז להפריע להם במלאכת הפוגרום הקדושה שלהם הם מפנים את האלימות שלהם לעבר חיילי צה"ל".