בן גביר אתמול בהפגנה
בן גביר אתמול בהפגנה פלאש 90

לשכת ראש הממשלה פנתה הערב (מוצאי שבת) למשרד לביטחון פנים בבקשה לדחות את צעדת פעילי הימין הצפויה להיערך מחר (ראשון) בשכונת כפר השילוח.

לשכת השר לבטחון פנים הודיעה מאוחר יותר, על דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, כי לא תמנע את הצעדה וכי המשטרה תיערך על מנת שההפגנה תעבור בסדר הראוי. גורם במשרד מסר כי "היועץ המשפטי לא חשב שזה יעבור מבחן בג"ץ וכי ההערכה היא שההפגנה תעבור ללא אירועים יוצאי דופן".

פעיל הימין, איתמר בן גביר, פנה מוקדם יותר ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה בדרישה להזהיר את נתניהו שהתערבותו בעניין מצעד הימין מחר אינה חוקית, וכי אסור לו להתערב בשיקולים המקצועיים של המשטרה. במכתבו כתב בן גביר כי ראש הממשלה לא היה מעלה על דעתו לפנות בעניין מצעד הגאווה או הפגנת השמאל והתערבותו היא צעד לא חוקי .

פעיל הימין, ברוך מרזל הגיב לידיעה לפיה בלשכת ראש הממשלה לא מכחישים שאיש מטעמם פנה למשטרה בבקשה לפעול לדחיית צעדת הימין מחר בכפר השילוח. "מדובר בבזיון. זהו ניסיון חמור של תניהו להתערב בשיקולים מקצועיים ולערב שיקולים זרים ולהפוך את הדמוקרטיה של ישראל להתנהלות האנטי דמוקרטית בליכוד. לראש הממשלה אין סמכות לסתום פיות נצעד מחר בכפר ונבהיר שישראל היא בעלת הבית על ירושלים".

ביום שישי פורסם לראשונה בערוץ 7 כי גורם במשטרת ירושלים העביר בקשה לא רשמית לפעילי הימין, איתמר בן גביר וברוך מרזל, לדחות את הצעדה שאמורה להתקיים ביום ראשון בכפר השילוח במזרח ירושלים. לטענת המשטרה, הצעדה עלולה להסב נזק לישראל בשל ביקורו של השליח מיטשל באזור. "מיטשל לא אוהב את הצעדה הזו והדבר יכול להעמיד את ישראל במצב לא נעים", אמרו במשטרה לשניים.

הצעדה תועבר בשידור וידאו חי בערוץ 7.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו