ים סוף
ים סוףפלאש 90
ישראלי שחצה את הגבול למצרים בשחייה נעצר על ידי המצרים. הישראלי, בן 44, יצא מחוף הים באילת, הגיע עד למים הטריטוריאליים של מצרים ונעצר על ידי כוחות הבטחון המצריים.
 
האיש נעלם בסוף השבוע שעבר, המשטרה וצה"ל פנו למצרים, שאישרה שהוא עצור בידיהם. הישראלי המוכר כלוקה בנפשו חצה כבר בעבר את הגבול בשחייה ונעצר. בישראל פועלים כעת בשנית על מנת להשיבו ארצה.

בשבת נעצר שגיא שחורי, בן 36, תושב קדש ברנע ע"י כוחות הביטחון המצריים בשעה שחצה בשוגג את הגבול בין ישראל למצרים באזור נחל לבן. שגרירות ישראל במצרים פועלת להביא לשחרורו. מחקירה ראשונית עולה כי בשל סימון לקוי בשטח, שחורי לא הרגיש כי חצה את הגבול. אופנועו שקע, ככל הנראה, בחולות שבאזור וכוחות משמר גבול מצריים הגיעו בזריזות למקום ולקחו אותו לחקירה. דבר נוסף יקשה על שחרורו - שחורי נשא עימו בטיול את נשקו האישי.

במהלך הלילה אשתו ובני משפחתו חיכו לטלפון בציפייה לקבל פיסת מידע על מצבו. מחר מתכוננים חברי מושב קדש ברנע, אליהם יצטרפו רבים מתושבי פיתחת רפיח, לצאת למקום האירוע בו נעצר, ולהפגין מול המצרים במחאה על המעצר המיותר לטענתם.

רכז הביטחון של מושב קדש ברנע, אמר לערוץ 7 כי "שגיא נעצר בשטח שהוא פרוז ע"י המצרים, כאשר הוא חצה בטעות את הגבול בעקבות שלטי האזהרה שנעקרו ממקומם בשל השיטפונות. לדעתנו, המצרים יכלו לעבור לסדר היום. לנו נדמה שהם טיפסו על עץ גבוה, ויש להם קושי לרדת ממנו".