הרס במספר מאחזים בבנימין

כוחות הביטחון הגיעו הבוקר (שני) למספר מאחזים בבנימין: עוז יהונתן, מעוז אסתר ורמת מיגרון. "נתניהו וברק גיבורים על היהודים".

תגיות: מעוז אסתר
עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג באייר תש"ע

הרס במספר מאחזים בבנימין-ערוץ 7
בניה במאחז
פלאש 90

כוחות הביטחון הרסו הבוקר (שני) את מאחז מעוז אסתר הסמוך לישוב כוכב השחר בבנימין. התושבים הבטיחו כי יקימו מחדש את המקום כבר בשעות הקרובות. מאוחר יותר הגיעו הכוחות גם למאחז "עוז יהונתן" ולרמת מיגרון.

בתגובה להרס אמר חבר הכנסת מיכאל בן ארי (איחוד לאומי), "נתניהו וברק גיבורים על היהודים ולא נוגעים באלפי הבתים הבלתי חוקיים של הערבים".

חברת הכנסת ציפי חוטובלי (ליכוד) הפועלת להכשרת המאחזים הבלתי מורשים ברחבי יהודה ושומרון אמרה הבוקר כי "אין לערבב את השכול של משפחת קליין ופרץ בעניין, אלא ההכשרה צריכה להיות מכיון שמדובר בישובים קיימים או בשכונות של ישובים קיימים. צריך לבטל את דו"ח טליה ששון", אמרה לגלי צה"ל.

"ממשלת ישראל שינתה מדיניות כלפי הישובים יו"ש, אין תכנית התכנסות על הפרק ואם כך הגיע הזמן להעביר הכשרה משפטית לאותם ישובים שלא יושבים על קרקע פרטית", הוסיפה. בתגובה אמרה עו"ד טליה ששון, מחברת דו"ח ששון בעניין המאחזים, כי הכשרה מהסוג הזה תגרום לפגיעה קשה בקשרים בין מדינת ישראל לבין ארצות הברית.