ח"כ אלדד
ח"כ אלדד פלאש 90

ח"כ פרופ' אריה אלדד, פנה לשר החינוך בעקבות הזמנה ששלח מנהל בי"ס עירוני א בת"א, רם כהן,  למוריו ובו הוא מזמין אותם להשתתף בסיור בשטחי יו"ש הפלסטינים בשיתוף נשות מחסום ווטש. במסגרת ההזמנה אף הציע כהן למשתתפי הסיור חניה חינם ברחבת בי"ס.

ח"כ אלדד כתב לשר, "מנהל התיכון עירוני א' בת"א התפרסם בחדשים האחרונים כשקרא לתלמידיו לא להתגייס לצה"ל, מנע כניסת לובשי מדים לבית הספר  ולאחרונה החל מארגן סיור "מחסום ווטש" למורים. מר רם כהן הגדיל לעשות, ובמכתב שהפיץ למורים הבטיח למשתתפי הסיור העתיד להתקיים ביום א' "חניה חינם בתחומי בית-הספר".

עוד ציין כי "מי שניסה למצוא חניה בתל-אביב בשעות הבוקר של יום א' יודע עד כמה חשובה ההצעה. המנהל חשש כנראה כי מקצת מהמשתתפים הפוטנציאלים בסיור הפוליטי שהוא מארגן, יירתעו מחשש שלא ימצאו חנייה לרכבם לפני שיעלו על האוטובוס שהוא מעמיד לרשותם באמצעות ארגון  "נשות מחסום ווטש". בכך חוצה להבנתי מנהל בית הספר את גבול "חופש הדיבור" והוא עושה שימוש פוליטי במתקני בית-הספר לצורך ארגון פעילות פוליטית".

לסיום כתב, "אודה לך אם תלמד את הנושא ותורה על הצעדים המתבקשים. דומני כי הגיעה העת להפסיק לממן מכספי משלמי המיסים את פעילות השמאל הקיצוני בישראל, בייחוד כשזו נעשית אגב הפרת חוק".
 
יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט ח"כ זבולון אורלב קרא לפטר את רם כהן והדגיש כי "לאחר שרם כהן כבר התבטא בעבר באופן פוליטי בוטה כנגד פעילות צה"ל ביו"ש בכלל ובמחסומים בפרט, הוא ננזף על ידי משרד החינוך והתנצל על דבריו בפני שר החינוך".
 
"תמיכתו הגלויה והמוצהרת בארגון השמאלני הרדיקלי 'נשות מחסום ווטש' וארגון סיורים למורי בית ספרו בחסות ארגון זה היא חתירה מסוכנת תחת אושיות קיומו של צה"ל ומעבירה מסר של סרבנות לשירות ביו"ש", אומר ח"כ אורלב, "מאחר ומתברר שהתנצלותו הקודמת הייתה ככל הנראה רק מן הפה ולחוץ, אין מקומו במערכת החינוך אלא בפעילות פוליטית במרצ או בחד"ש".
 
ח"כ אורלב מתכוון לקיים דיון מהיר בנושא בוועדת החינוך, לשם יזמין גם את ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, מעסיקו הישיר של רם כהן.
 
בגלי צה"ל דווח כי בשבוע האחרון העביר המנהל דואר אלקטרוני למורים ובו הזמנה לסיור מחסומים בל"ג בעומר הקרוב. מטרת הסיור היא "להכיר וללמוד באופן בלתי אמצעי על המציאות הקיימת באזורנו". המסלול בו יעבור במובלעת אלפי מנשה, קלקיליה, שכם, חווארה, הכפר חאבלה ואלקנה. בהזמנה נכתב כי על האוטובוס יתנוסס דגל של "נשות מחסום ווטש" המוכר בקרב התושבים.
 
מנהל עיורני א' כבר עורר מהומות בעבר כשאמר לתלמידיו: "כשתתגייסו, לכו למחסומים, תראו מה קורה שם, הביאו את רוח ההתמתנות, עזרו ליצור מציאות אחרת ובסופו של דבר תגיעו למסקנה שאין מקום לכיבוש. השירות בצבא הוא חובה, אבל בצבא ששומר על הגבולות והביטחון ולא צבא שמתעסק בפעילות של כיבוש".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו