ברקת בחו"ל, חביליו חוגג

תושבי בית יהונתן מעריכים כי היועץ המשפטי של עיריית ירושלים מנצל את העדרותו של ניר ברקת ושולח פקחים בנסיון לאטום את הבית.

תגיות: בית יהונתן
עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג באייר תש"ע

פקחי עיריית ירושלים הגיעו היום (שלישי) לבית יהונתן בכפר השילוח לביצוע מדידות אשר מהוות צעד מקדים לביצוע צו האיטום וגירוש דיירי הבנין. הפקחים הגיעו מלווים בכוחות יס"מ ומשטרה. במהלך שהותם בבנין מחו התושבים ונוספים ששהו עמהם בבנין על ביקור הפקחים.

בימים אלו שוהה ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בחו"ל, ובקרב תושבי הבנין עולות הערכות כי היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד יוסי חביליו, - אשר קשריו עם ראש העיר מעורערים בין השאר על רקע רצונו של היועץ לאטום את הבנין בניגוד לדעתו של ראש העיר - הוא אשר שלח את הפקחים דווקא בעת העדרותו של ברקת מן העיר, ובכך להתקדם שלב נוסף לקראת ביצוע צו האיטום כנגד הבנין.

עוד מציינים תושבי הבנין כי בימים אלו מתנהלים מס' הליכים משפטיים בנוגע לעתידו של הבנין בהם הצעה של תושבי הבנין להרוס או לאטום את הקומה וחצי העליונות בבנין ובכך להתאימו לתכנית אשר ראש העיר מייעד לאזור, וכי בדרך כלל  לא מקובל לבצע הליכים אשר עלולים לשנות את המציאות בשטח בעוד הליך משפטי מתנהל.

במהלך הביקור סרב אחד הפקחים לבקשת התושבים להזדהות בפניהם, ואף דחף את אחד הנוכחים בבנין קלות - זאת על אף שמחובתו כעובד ציבור להיות מזוהה ולהזדהות על פי דרישה.
 
ביום ראשון השבוע התנהלה בכפר צעדת פעילי הימין, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, במהלכה מחו הצועדים על האכיפה הבררנית בכפר השילוח בו בנויים מאות רבות של בתים בניגוד לחוק וכנגד רבים מהם אף קיימים צוי הריסה בתוקף,  אך בעוד כלפיהם נוהגת העירייה ב"כפפות של משי", כנגד בית יהונתן פועלת העירייה במרץ רב לביצוע צו האיטום וגרוש תושבי הבנין.