ח"כ מוזס
ח"כ מוזס פלאש 90

"צר לי מאוד על החלטת נשיאות הכנסת שלא לאשר לדיון דחוף את הצעתי בעניין דבריו הבוטים והמזעזעים של גבי גזית", כך אמר היום (שלישי) יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ הרב אליעזר מנחם מוזס, במליאת הכנסת.

בעקבות התבטאויותיו החמורות של גבי גזית נגד הציבור החרדי והשתלחותו שלוחת הרסן שלוותה באמירות חסרות תקדים בשנאתם וחריפותם, ביקש ח"כ הרב מוזס מנשיאות הכנסת לאשר לו לדון בנושא במסגרת הצעה דחופה לסדר יום. לצערו, נשיאות הכנסת לא קיבלה את בקשתו וההצעה לא אושרה.

במהלך נאום קצר במליאה, הביע מוזס את צערו על מניעת העלאת הנושא ואמר כי להערכתו, גם כלי התקשורת המעיטו בהדגשת חומרת דבריו של גזית ולא נתנו להם הד תקשורתי מספק כפי שהיה ניתן, לו דברים דומים היו נאמרים נגד חברה או אוכלוסיה אחרת במדינת ישראל. "גבי גזית הגדיר את החרדים "עלוקות ותולעים וקרא להפסיק לנקות להם את הרחובות, לכבות להם את החשמל, לנתק את המים ולשלוח אותם בחבילה אחת לברוקלין.החרדים האלה מיוצגים בכנסת על ידי שותפיהם שלא טובים מהם..." לדבריו, ראוי היה שמליאת הכנסת תאפשר לחברי הכנסת להביע דעתם ולהגיע למסקנות.

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הגיב על הדברים ואמר כי ההחלטה נבעה לאחר שהוברר כי הוגשה תלונה כנגד השדרן וכי נשיאות הכנסת ראתה לנכון לאפשר לבודקי התלונה להגיע למסקנות.