תוקף. נתניהו
תוקף. נתניהו פלאש 90

בנאומו בגני התערוכה תקף ראש הממשלה נתניהו את תנועת מנהיגות יהודית של משה פייגלין וקבע כי מדובר בגוף זר לליכוד, מפלג וכזה שאינו מייצג את המפלגה ועמדותיה. זאת במסגרת ניסיונו לנמק מדוע הוא מבקש את תמיכת חברי המפלגה במאמציו לשינוי חוקת הליכוד כך שהבחירות הפנימיות בתנועה יתקיימו רק בעוד שנתיים.

נתניהו קבע כי יש לדחות את הבחירות הפנימיות לנוכח הצורך באחדות פנימית מול אתגרי התקופה. "אין עוד אומה שניצבת בפני אתגרים כל כך גדולים כמו מדינת ישראל. אתגרים ביטחוניים, אתגרים מדיניים, אתגרים כלכליים. אבל יש לנו משאב מוגבל שעומד לרשותי, לרשות השרים, לרשות חברינו בכנסת, לרשות המדינה. המשאב הזה הוא זמן וגם תשומת לב. מה לעשות שיש רק 24 שעות ביממה? ומה לעשות שאנחנו חייבים לתת את דעתנו לכל הבעיות הבוערות הללו בחודשים הקרובים? ולכן הדבר האחרון שאנחנו צריכים לעשות עכשיו זה להיכנס להתמודדות פנימית בתוך הליכוד. אסור לנו להסיח את הדעת מהטיפול באתגרים הגדולים שעומדים בפני מדינת ישראל. מה שצריך עכשיו זו אחדות פנימית בתנועה. וזה מה שנכון היום גם לתנועה וגם למדינה. ולכן, אני מבקש לקיים את ועידת הליכוד בעוד 20 חודש ולא עכשיו", אמר ראש הממשלה.

לדבריו בסיוריו ברחבי הארץ הוא מקבל ממצביעי המפלגה תמיכה לעמדה זו. "אני מבקר בארץ, אני בא עכשיו מאשקלון, אני בא ממקומות אחרים ואני שומע אחרים, אני מבין שיש רוב גדול מאוד שתומך בעמדה הזו. רוב ההנהגה שלנו תומכת בעמדה הזו, רוב החברים תומכים, אבל כדי לשנות את חוקת הליכוד, דרוש רוב של שני שליש - ולכן כל-כך חשוב שתבואו לקלפיות ביום חמישי ושגם תביאו את החברים להצביע ביום חמישי למען ההצעה שאנחנו מביאים".

כאמור בהתייחסו למתנגדיו, אנשיו של משה פייגלין, תקף נתניהו באופן חריף: "לצערי יש גם מיעוט שולי וקיצוני שאינו רוצה בכך. הוא מנסה להטיל את מוראו על נבחרי הציבור, לכפות עליו, על התנועה שלנו, דרך שהיא זרה לנו. אני רוצה להבהיר – התנועה הזו איננה מייצגת את הליכוד. הקבוצה הזו היא גוף זר בתוכנו. אנחנו לא תנועה משיחית וקיצונית, אנחנו תנועה לאומית וליברלית. אנחנו לא תומכים בסירוב פקודות, אנחנו מתנגדים בתוקף לסרבנות, אנחנו רואים את צה"ל ושרשרת הפיקוד בצה"ל כאחד מנדבכי היסוד של הקיום של מדינת ישראל. אנחנו לא מתנגדים לשלטון החוק, אנחנו בעד שלטון החוק, שלטון החוק הוא נר לרגלנו. איך אמר מנחם בגין? ואני חוזר ואומר היום – יש שופטים בירושלים. אנחנו בעד שלטון החוק".

נתניהו התייחס גם לסוגיה המדינית בהקשר זה של העמידה מול אנשיו של פייגלין וקבע: "אנחנו לא נגד השלום, אנחנו בעד השלום אבל אנחנו מבקשים שלום אמיתי, שלום שבו אנחנו עומדים על האינטרסים הביטחוניים, על האינטרסים הלאומיים שלנו, אנחנו דורשים הדדיות מהפלסטינים, אנחנו דורשים מהם לפתור את בעיית... מה שהם קוראים: בעיית הפליטים מחוץ למדינת ישראל. אנחנו עומדים על כך שהם יכירו במדינת ישראל כמדינה יהודית, מדינת הלאום של העם היהודי".

נתניהו סיפר שבכוונתו לפגוש בשבוע הבא את נשיא מצרים מובארק כדי לקדם את ההליך המדיני והמו"מ עם הפלשתינים. "אנחנו מחויבים לתהליך שלום אמיתי".

לקראת סוף נאומו שב נתניהו לתקוף את אנשי פייגלין ומתנגדי המהלך אותו הוא מבקש לקדם: "יש קבוצה שולית וקיצונית שהיא מנסה לפורר את האחדות הזו והיא באה להטיף לי, להטיף לבני בגין, לבוגי יעלון ולכל השרים שנמצאים כאן, להטיף לנו, הם אומרים לנו – אתם לא שומרים על ירושלים. כל העולם יודע כיצד אנחנו עומדים על ירושלים והם לא ילמדו אותנו איך לשמור על ירושלים. עוד מעט הם ילמדו אותנו איך לשמור על ערכי מורשת, אולי ילמדו אותנו תנ"ך. הם לא צריכים ללמד אותנו שום דבר, אבל אנחנו צריכים לדבוק בדרך שלנו, בדרך של הליכוד. אנחנו תנועה לאומית ליברלית, אנחנו מתנגדים לסרבנות, אנחנו תנועה שהביאה שלום ובעזרת השם גם תביא שלום, אבל אנחנו חייבים, חייבים לעמוד על הדברים האלה, גם לפנות את הזמן, גם לפנות את תשומת הלב וגם להראות לעם ישראל מהי הדמות האמיתית של הליכוד. ולכן ביום חמישי, למען המדינה, ואני אומר לכן גם למען התנועה, בואו והצביעו ותביאו את החברים להצביע כדי להבטיח לכולנו את העתיד ואת הדרך שאנחנו מאמינים בה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו