עיריית ירושלים: לא תהיה אפליה

עיריית ירושלים הגיבה היום לדרישתו של היועץ המשפטי לממשלה לפנות בהקדם את בית יהונתן, "תהיה אכיפה שוויונית".

תגיות: בית יהונתן
בני משה , ט"ו באייר תש"ע

עיריית ירושלים: לא תהיה אפליה-ערוץ 7
בית יהונתן
עיריית ירושלים הגיבה אחר הצהריים (חמישי), לדרישתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפנות בהקדם את בית יהונתן שבשכונת סילוואן במזרח ירושלים. 
 
"עיריית ירושלים מסכימה עם הפרקליטות על חומרת תיק עבירות הבניה של בית יהונתן וגם על פי מדיניות התכנון החדשה יש להרוס את הקומות העליונות של בית זה. בקשתו של ראש העיר איננה רק להמתין עם ביצוע צו בית המשפט של בית יהונתן, אלא עם ביצוע כלל הצווים בסילואן, יהודים וערבים כאחד עד לאישורה סופי של מדיניות התכנון החדשה שאישרה מועצת העיר", כתבה העירייה.
 
בעירייה מציינים כי בשבוע שעבר קיבל בית המשפט את עמדת עיריית ירושלים ואת תפיסתו העקרונית של ראש העיר בעתירה של תושבים ערבים בסילואן, ונתן ארכה של שנה בביצוע צו למבנה בבעלות ערבית בשל מדיניות התכנון החדשה של העירייה.

"מדיניות התכנון החדשה תאפשר בראיה רחבה, שוויונית והוגנת כלפי ערבים ויהודים כאחד, תכנון מחודש לסילואן הכולל עליה משתיים לארבע קומות, הכשרת הבניה הקיימת ככל הניתן, הוספת שטחים למוסדות ציבור והשלמת תשתיות ביוב, כבישים ועוד. שינוי תכנוני שכזה יקרין ויאפשר הסדרה של רבים מהבתים עליהם חלים צווים שיפוטיים", כתתבה בעירייה.
 
העירייה סבורה, נכתב, כי טענת הפרקליטות לפיה עד לסיום אישור מדיניות התכנון החדשה יש לממש רק צו אחד מתוך  115 צווים שיפוטיים בסטטוס זהה, אינה עולה בקנה אחד עם הצורך בהתייחסות אחידה ושוויונית כלפי הציבור. עם זאת ותחת מחאה, פועלת העירייה למימוש הצו בהתאם להתחייבותו של ראש העיר לפרקליט המדינה והשבוע אף נערכו ע"י פקחי העירייה פעולות מדידה כהכנה לביצוע צו האיטום במקום".