ח"כ ישראל חסון
ח"כ ישראל חסון פלאש 90

ח"כ ישראל חסון (קדימה), סגן ראש השב"כ לשעבר ויו"ר השדולה למען צמצום תופעת ההשתמטות ועידוד הגיוס לצה"ל, אומר בתגובה לסערה שחוללו דבריו של ראש עיריית ת"א, רון חולדאי, "דבריו של חולדאי מהווים תעודת עניות למדיניות הרכה שנוהג הרוב הדומם במדינת ישראל כלפי המגזר החרדי".

לדבריו, "לא סגנונו של חולדאי הוא שחשוב אלא תוכן דבריו. בעבר התרעתי כי ההנהגה לא יכולה להרשות לעצמה לטמון את הראש בחול, ש-50% מכיתות א' שנפתחו ב- 16 שנים האחרונות שייכות למערכת חינוך לא ציונית".

"לצערי, אין לצפות  מהממשלה , בהרכב הקואלציוני הנוכחי, לחולל את השינוי, במיוחד לאור העובדה שחבריה הם סרבנים סידרתיים בכל הקשור להצעות חוק שנועדו לצמצם את תופעת ההשתמטות", מוסיף חסון. 

חלודאי קרא אמש בכנס תל-אביב לחינוך מתקדם לשקול מרד מול השתלטות החרדים על החינוך. הוא ציין כי החינוך החרדי מסכן את עתידה של מדינת ישראל. "בכוחם של לחצים פוליטיים, בשם הרב-תרבותיות וסיסמאות מתקדמות אחרות, מדינת ישראל מממנת ומטפחת ציבורים שלמים של מתבדלים, ואם תרצו בורים, שמספרם הולך וגדל בקצב מבהיל המסכן את חוסננו החברתי והכלכלי", אמר חולדאי, "הדברים חייבים להיאמר - כי אין לנו ארץ אחרת. חייבת לבוא התפכחות, ואולי אף התמרדות, בקרב הרוב האזרחי הדומם, שתשיב לדמוקרטיה הישראלית את זכותה ויכולתה להתערב ולקבוע באותן סוגיות שהן בנפשה - כמו סוגיית החינוך".

בש"ס זעמו על הדברים ואמרו כי מדובר בהסתה פרועה עטופה בסטיגמות רדודות, "גזענות חולדאי לא מפתיעה. ההסתה מתאימה לאבירי מפלגת שינוי, שנזרקו לפח ההיסטוריה הציבורית".