תלידים בכיתה
תלידים בכיתה פלאש 90

ד"ר איילה בלוך, יו"ר ועד ההורים בבית הספר הממ"ד "אור זבולון" באריאל ודוברת פורום הממ"דים הארצי, אשר השתתפה בכנס פורום הממ"דים בגבעת שמואל, אומרת בראיון לערוץ 7 כי היא התרשמה שהם כבר לא לבד במערכה.

"אנחנו בממ"ד לא לבד, הייתה פעם הרגשה שאנחנו לבד בציונות הדתית, ושההורים האלו הם חוד החנית אבל מסתבר שהם לא בודדים והרעיון שהממ"ד זה דרך חיים מונחל יותר ויותר, אנחנו פתוחים לכולם וזה הוכיח את עצמו. הייתה הענות גדולה ועובדה שהיו שם אפילו הורים עם דעות קצת שונות", אומרת בלוך.

לדבריה, גם כיום יש רבים שמעדיפים לשלוח את ילדיהם לבתי ספר הממלכתיים דתיים, "בשנים האחרונות יש רבים ששולחים לממ"ד מתוך הרגשה של שליחות, בכינוס ראינו שהיו גם אנשים מאוד תורניים וגם אנשים פחות תורניים".

בלוך סבורה שיש פה דרך חינוך שראוי לתת עליה את הדעת, "קח לדוגמא את הרצון שלי לחנך את ילדי שלא יחללו שבת. יש משפחות שמחביאים את הכול מכסים את השקעים והילדים בכלל לא מכירים אופציה של חילול שבת, לעומת זאת  אני מחנכת אצלנו שיש את הצבעים במגירה והשקעים כן פתוחים ובכל זאת לא מחללים שבת כי אני אומרת להם שאסור, זה נותן יותר כוחות לילד. הבת שלי סיימה עכשיו את ממ"ד זבולון באריאל, ואני מרגישה שהיא ילדה יותר חושבת".

ד"ר בלוך רואה את יתרונות בבתי הספר הממלכתיים דתיים, "אם הילד שלי פוגש ילד אחר שלא מקפיד על מצוות אנחנו מדברים על זה, ויש לי חדשות בשבילך, יש כאלה שמקפידים יותר ממני וממך ואני לא רוצה שלא ירצו אותי אצלם בבית הספר".

לדבריה, אם הרוב ישלחו את ילדיהם לממ"דים הרוב יהיה תורני ולא חילוני, "אם כל מי שמקפיד ישלח לממ"ד אנחנו נהיה המובילים, נשארנו לבד כי השאר שלחו את ילדיהם למוסדות אחרים, אני מאמינה בעם ישראל והילדים המסורתיים שלומדים בממ"דים הם אולי רואים טלוויזיה אבל הם נשמות טהורות מדהימות וגם להם מגיעה ההזדמנות".

בתשובה לשאלת המראיין ענתה ד"ר בלוך, כי לא מפריע לה שהיא מציבה את בנה הקטן לצד הילד החילוני, "הילד שלי לא מחנך אותם אלא הוא מתחנך מהם, כי  הם לומדים שיש אפשרות של טוב ורע חיים ומוות. הם גם מתחנכים לא להתנשא ולא לחשוב שאנחנו טובים יותר מכולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו