עטרת כהנים:
"נפנה את הערבים מבית הכנסת"

"עטרת כהנים" הודיעה היום (שלישי) כי בכוונתה לפנות בעצמה את הערבים שהשתלטו לפני עשרות שנים על בית הכנסת התימני בכפר השילוח.

תגיות: בית יהונתן
עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז באייר תש"ע

"נפנה את הערבים מבית הכנסת"-ערוץ 7
עיר דוד
פלאש 90

חברת ועדת חוץ ובטחון, מירי רגב, (ליכוד) סיירה הבוקר (שלישי) בעיר דוד יחד עם חברה לסיעה, ח"כ יריב לוין יו''ר וועדת הכנסת ועם כ-100 פעילי ליכוד מרכזיים. "עלינו לעמוד על זכויותינו ההסטוריות בירושלים גם במהלך שיחות הקרבה עם הפלשתינאים", אמרה.

במהלך ביקורה בבית יהונתן אמרה רגב כי יש לכבד את שלטון עם זאת החוק צריך להיות שווה לערבים וליהודים, "לצערי ישנה אכיפה מפלה בין הבנייה היהודית והבנייה הערבית. אני מצטרפת להצעת ראש העיר ירושלים לקדם תכנית כוללת מענה תכנוני הולם לבעיה באיזור סילואן. ניראה כי בתקופה רגישה כי נכון למצוא פתרון יצירת שישמור על הסטטוס קוו באיזור הרגיש".

לדבריה, "ישראל חותרת לשלום, ירושלים בירתה אינה מהווה מיכשול למו''מ בדרך לשלום, ירושלים בירת העם היהודי היא עמוד התווך של השלום ושל העם היהודי ועיר דוד רק מסמלת ומחזקת  את הקשר ההיסטורי של עם ישראל לירושלים . 

נציג עטרת כהנים, אסף ברוכי, התייחס במהלך הסיור לבית הכנסת התימני העתיק בכפר השילוח אשר נבנה ב- 1890 אך משפחות ערביות השתלטו עליו בשנת 1938. ברוכי סיפר לערוץ 7 כי לפני שנה וחצי קבע בית המשפט כי על הבעלים, עטרת כהנים, לפנות את הפולשים הערבים בסיוע משטרה מבית הכנסת ולהרוס את החלקים הבלתי חוקיים במבנה.

"בית המשפט קבע להחזיר את בית הכנסת לקדמותו ושהמשטרה צריכה לסייע, אבל מאז לא עשתה דבר המשטרה ועל כן אם לא תהיה ברירה נעשה זאת בעצמנו".

בית הכנסת בכפר השילוח (הדמיה)