תנועות הנוער הצופים בני עקיבא והנוער העובד והלומד יערכו ביום ירושלים צעדה משותפת בעיר חיפה. המפגן תחילתו  בצעדה  ברחוב הרצל בשכונת הדר בחיפה וסיומו בתפילה והלל בבית הכנסת המרכזי עם ראש העיר.

לתנועות הנוער יצטרפו תלמידות אולפנת צביה ,תיכון עירוני ו' לבנות  ותלמידי ישיבת בנ"ע יבנה ,  כל זאת בעידוד הפיקוח והמנהלים.

הצעדה פרי יוזמה של גרעין הדר שעלי תורה, "רצינו לעשות צעדה ותפילה בשביל לחזק את ירושלים בחיפה וב"ה יצא מודל גדול של שיתוף פעולה  בין תנועות הנוער. למרבה השמחה תנועת הצופים נתנה תשובה חיובית ראשונה וזה האיץ את כל המהלך לכיוון חיובי, ועל כך מגיע להם קרדיט גדול".

"החיבור בין תנועות הנוער נעשה הודות לרתימה של יעקב ברודר מנהל קהילת הדר  והודות לדחיפה של ראש העיר יונה יהב וחבר המועצה שי בלומנטל", הוסיפו.

יעקב ברודר אמר "אני גאה על כך כי בעיר חיפה אנו חוגגים את יום חגה של יום ירושלים עיר הבירה הניצחית של עם ישראל".

דניאל רבקין מוסיף כי "ללא ספק החיבור של התנועות עבר תהליך שכולם היו ציכים לעובדו , אבל בזכות ההקשבה והרצון להתאחד סביב ירושלים , הדבר הצליח".

הרב נסימי ראש מוסדות שעלי תורה יוצא בקריאה למשפחות לקראת שנה הבאה, "הגיעו לעיר השלישית בגודלה כדי לחזק  ולרומם את עם ישראל לחבר אותו ליהדות לחבר אותו לעצמו, קורה כאן דבר, ראש העיר אומר אני רוצה כאן יותר יהודים ויותר יהדות בעיר הזאת , זוהי שעת רצון גדולה שאסור לפספס . אנחנו פונים למשפחות האמיצות שבנינו הנקראים לאתגר לבא ולהשפיע. קהילה של מאתיים משפחות בשכונת הדר בחיפה תחולל מהפך של יהדות בעיר הגדולה והמשמעותית כל כך".