גארט רייסמן, אסטרונאוט יהודי וחבר קרוב של משפחת רמון, ייקח  עימו בטיסתו הקרובה לחלל דגלון עם לוגו קרן המלגות ISU ישראל - אילן רמון, הפועלת במשרד המדע ומעניקה מלגות לסטודנטים ישראלים ללימודים באוניברסיטת החלל הבינלאומית. הדגלון נושא את דגל ישראל וסמל האוניברסיטה.

גארט רייסמן יטוס לחלל על מעבורת אטלנטיס ב 14 למאי 2010 למשימה של 14 יום לתחנת החלל הבינלאומית, זוהי טיסתו השניה של גארט כאשר בטיסתו הראשונה שהה במשך שלושה חודשים על תחנת החלל הבינלאומית. למעשה, במעבורת  ישוגרו שני דגלים אחד ישאר באופן קבוע על התחנה החלל הבינלאומית ואחד יוחזר לישראל.

חברי הועד המנהל של קרן רמון ויו"ר הקרן, רונה רמון, אלמנתו של אילן רמון, יהיו נוכחים בשיגור כאורחיו של ראש נאס"א.

יצוין כי קרן מלגת ISU ישראל - אילן רמון נוסדה לזכרו של אילן רמון ז"ל, אחרי תאונת הקולומביה ע"י מר מייקל פוטר מקליפורניה, שכהן בחבר הנאמנים של ה- ISU, במטרה לתמוך בסטודנטים מישראל להגיע לתוכניות האקדמיות של ה ISU להרחיב ולהעצים את הפעילות של ישראל בנושא החלל, לחשוף אותה בפני העולם ולהחשף לחידושים ולהתפתחויות. כל זאת בהתאם להחלטת ועדת השרים למדע וטכנולוגיה בראשות השר פרופ' דניאל הרשקוביץ, בה הוטל על  משרדי  הממשלה להשתתף במימון קרן המלגות על-שם משפחת אילן רמון, המנוהלת ע"י משרד המדע והטכנולוגיה. משרדי הממשלה מעבירים לקרן מליון ש"ח בחלקים שווים, לכל שנת תקציב במשך 10 שנים. הקרן מקצה מלגות לעידוד תלמידים וסטודנטים לטיפוח קבוצות איכות תוך חינוך למצוינות, ערכים ותרומה לקהילה. משרד המדע ייתן החל מהשנה תמיכה לסטודנטים היוצאים ללמוד באוניברסיטת החלל ובכך תורחב הפעילות ותינתן חסות ממלכתית לפעילות זאת.

בשלוש השנים האחרונות סיימו שמונה סטודנטים ישראלים לימודים ב ISU ורובם השתלבו בתפקידים מובילים בתחום החלל בארץ.