גולדשטיין
גולדשטיין

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין אומר בראיון לערוץ 7, כי גם אם ההקפאה תסתיים בעוד ארבעה חודשים, יהיה קשה מאוד לגורמי ההתיישבות לחזור לבנייה שוטפת, "אם זה היה תלוי בחברים שלנו בוודאי שהבנייה הייתה מתחדשת, אבל אני חושש שגם אם ההקפאה תבוטל על הנייר, הרי שבפועל היא תמומש במקומות אחרים. 

הבעיה שלי היא שחלק מהאנשים חושב שכשיבטלו את  ההקפאה זה אומר חידוש הבנייה בכל המקומות, אבל ההרגשה שלי היא שיאפשרו לבנות רק בגושי ההתיישבות ולא בכל היישובים". 

לדבריו קל מאוד להקפיא בנייה ביהודה ושומרון גם בלי צו הקפאה בתוקף, "קח דוגמא ממקרה אחר, נתניהו אומר שאסור להקפיא את הבנייה בירושלים, אבל בפועל כן מקפיאים שם בנייה. קל להסתתר מאחורי סיסמאות אבל בשטח קורים דברים אחרים. בכל הערים בארץ כולל ירושלים, מי שנותן את האישורים זה משרד השיכון, אם יש הוראה מלמעלה לא לשווק תכניות בנייה, אז אין בנייה גם בלי צו הקפאה, אותו דבר ביישובים הכפריים בגוש עציון, כמו היישוב אלעזר וכו' במקומות שבהם מוצו מלאיי הבנייה הקיימים, כל תכנית חדשה לבנייה בגוש טעונה אישור של שר הביטחון, גם אם מדובר בבנייה בתוך הקו הכחול של היישובים הקיימים הרי שכל תכנית טעונה אישור שש פעמים. אני שוב פעם מביא דוגמא מרמת שלמה, לא היתה שם אף פעם הקפאה אבל בפועל אין שם בנייה למרות שאין שם צו הקפאה. לכן אנחנו צריכים לוודא עם תום ההקפאה שכל חברי הקואליציה ילחצו וידאגו שזה לא יקרה גם אצלנו". 

גולדשטיין לא מודאג מהעברת הכספים למנהל האזרחי שאושרה השבוע בוועדת הכספים, "קודם כל אני מאמין לח"כ אלקין שהוכיח נאמנות אדירה לארץ ישראל, להגיד לך שאני בטוח ששר הביטחון יאפשר את זה אני לא בטוח, כי כל עבודת סקר טעונה חתימה של ברק. אבל מצד שני אני גם רוצה לומר שיש לנו משום מה נטייה להפוך צלי הרים להרים, מין חרדה קיומית שעולה על גדותיה, מין  נבואה שמגשימה את עצמה, אנחנו חייבים להיות רגועים, בלי היסטריה, היישובים שלנו לא יפלו בגלל עוד פקח או פחות פקח".