זחאלקה: "אמיר מח'ול מלח הארץ"

ההנהגה הערבית מתגייסת לימין אמיר מח'ול ועומר סעד שנעצרו בחשד לריגול עבור חיזבאללה ומאשימה את השב"כ ברדיפה פוליטית.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ב' בסיון תש"ע

זחאלקה.
זחאלקה.
פלאש 90
ההנהגה של הציבור הערבי בישראל מתייצבת לימין אמיר מח'ול ועומר סעיד שנעצרו בחשד לריגול חמור וקשר עם אנשי חיזבאללה. בעצרת תמיכה שנערכה בכפר כנא (13 במאי 2010) אמר חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (בל"ד), כי העצורים הם העידית של הארץ. "אחיי, אמיר ועומר, אתם מלח הארץ, נשרי פלסטין, ניצי החירות, קוץ בגרונו של העוול ומרצע בעיני מבצעיו", אמר זחאלקה שהאשים את השב"כ בבחירה מכוונת בשניים בגלל שהם "חשפו לעיני עולם את הגזענות הישראלית במערומיה".

זחאלקה הוסיף: "אמיר (מח'ול) התגרה ברגשות הישראלים, אך האם ישראל לא התגרתה ברגשות של אמיר כאשר ראה את מעשי הטבח שבוצעו בעזה? האם ישראל לא התגרתה ברגשות של אמיר כאשר הוחרמו 80% מאדמותינו? האם ישראל לא התגרתה ברגשות אמיר כאשר ראה את הכפרים והעיירות שננטשו? עליהם להבין שגם לנו יש רגשות".

השיח ראיד סלאח, מנהיג התנועה האסלאמית בישראל, כי "אין בקרבנו מתון או קיצוני, אלא כולנו מרצע חד בעין העוול הישראלי, כולנו כבוד, חירות ועמידה איתנה אל מול המודיעין הישראלי וכך נישאר... האסירים הם  עטרת על ראשנו. לא נתבונן בהם, אלא נפעל להוציא את האסירים לשמש החירות".

השיח' סלאח נשא ביום שישי (14 במאי) את הדרשה בשכונת דהמש בעיר לוד, שבה מתוכננת הריסת מספר בתים. סלאח הדגיש בדבריו את חשיבות העמידה האיתנה והאחיזה באדמה בהגדירו אותה "עבודת אללה". הוא שיבח את התושבים המתנגדים להריסת  הבתים וציין, כי "מי שרוצה כבוד ורווח שלא ישוער הגדול מבורסת לונדון, תל אביב ובורסות אחרות, יבחר בבורסה של אללה".

במקביל, נערך השיח' סלאח וחמישה מנהיגים נוספים של הציבור הערבי בישראל להצטרף לצי האניות אשר אמור לצאת בקרוב לחופי עזה. בראיון לאתר החדשות "ספא" המזוהה עם חמאס, אמר סלאח כי הוא שמח ליטול חלק במאמצים לשבירת המצור על רצועת עזה.