לחצים. השר איתן
לחצים. השר איתןפלאש 90

הממשלה הפכה היום את החלטתה בעניין חוק ויקיפדיה ותתמוך בחוק, לאור הערר שהגיש השר מיכאל איתן. הצעת החוק מבקשת להתיר שימוש בתמונות שצילמו גופים ציבוריים (משרדי הממשלה, צה"ל ומשטרת ישראל), למטרות לא מסחריות, שלא בתמורה ומבלי לבצע בהן שינוי. 

השר מיכאל איתן אמר היום כי: "להחלטה היום יש חשיבות עצומה במסר שועדת השרים לענייני חקיקה מעבירה בכל הקשור למדיניות הממשלה. בניגוד לעמדת רוב הגורמים המקצועיים שהתבטאו בישיבה, החליטו שרי הממשלה כי הכלל המנחה הוא שהמידע הנצבר בידי הממשלה שייך לציבור, בכפוף למגבלות פרטיות, בטחון וקניין רוחני הקבועות בחוק".

בין הדברים כתב השר איתן בערר כי: "...ההצעה תקל על גופים ציבוריים ועיתונים לפרסם תמונות רשמיות שצולמו על-ידי גופים ציבוריים, ותנגיש מידע החוסה תחת חוק חופש המידע לשימושים שונים- לרווחת הציבור ולקידום ההסברה של מדינת ישראל בעולם.

השר איתן הוסיף כי "תפקיד הממשלה בעידן כלכלת המידע הוא לפרסם באופן חופשי ללא תשלום נתוני מידע מובנים, במתכונות שניתנת לקריאה באמצעות מחשבים ואילו הסקטור הפרטי זכאי לעבד את הנתונים למטרות רווח או שלא למטרות רווח ולהפוך אותם למוצרי מידע יצירתיים, שימושיים ומביאי תועלת".