בלעדי לערוץ 7: הרב לבנון עונה להתקפות

רב הישוב אלון מורה, הרב אליקים לבנון, מסביר במענה לשאלת ערוץ 7 את התנגדותו למועמדות נשים למזכירות היישוב.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"א בסיון תש"ע

בתגובה מיוחדת שנמסרה לערוץ 7 משיב רב הישוב אלון מורה, הרב אליקים לבנון, להתקפות תנועת "אמונה" וכלי התקשורת נגדו על התנגדותו למועמדות נשים למזכירות היישוב.

זו תשובת הרב:

א. ציבור אינו נבנה מגברים ונשים. ציבור נבנה ממשפחות. המשפחה הישראלית, זוהי אבן היסוד אשר ממנה ניתן ליצוק תשתית בריאה לאומה.

ב. המשפחה פועלת כגוף אורגני שלם, על כל מרכיביו. בתוך המשפחה נעשים הבירורים הרעיוניים, שם נקבעת הדרך החינוכית וקווי היסוד להמשך התפתחותה.

ג. מתוך כך, נעשית חלוקת התפקידים, כאשר הבעל נוטל על עצמו חלק מהתפקידים, בעיקר תפקידי חוץ, והאשה נוטלת על עצמה תפקידים אחרים, בעיקר תפקידי פנים.

ד. קהילת אלון מורה מתנהלת מתוך שאיפה וחתירה ליצירת חיים ציבוריים בריאים, בשיתוף פעולה מלא בין הסמכות ההלכתית, רב הישוב, לבין הסמכות הניהולית, הועד המקומי של האגודה השיתופית.

ה. הנחיית חכמי ישראל לדורותיהם השכילה לתת מקום וביטוי נאות למשפחה הישראלית ולאגפיה. אם באים כל החכמים לשנות אופי טבעי של גברים או נשים, לא יעלה בידם, מפני שלעולם חזק הוא הטבע מכל גורם אחר.

ו. על פי נתונים אלה, הנני מנחה את תושבי אלון מורה. כך פועל הועד המקומי וכך פועלות הועדות השונות. לדוגמא: ועדת קליטה, ועדת חינוך, ועדת תרבות ועוד מובלות בעיקר ע"י נשות הישוב, בהצלחה רבה. ועדת בטחון לעומת זאת, פועלת בהרכב גברי.

ז. כולנו אמונה שקהילת אלון מורה תמשיך לשגשג ולפרוח על פי הדרך המתאימה לה.