הרב לאו: לא מוכנים לקבל אותנו כמו שאנחנו

הרב לאו ניצל את חנוכת מרכז ההדרכה למעצבים 'פרוג' על מנת לתקוף את האשמת החרדים בחוסר נכונות לצאת לעבודה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בסיון תש"ע

הרב לאו: לא מוכנים לקבל אותנו כמו שאנחנו-ערוץ 7
הרב לאו
צילום: ויז'ואל

מאות התכנסו השבוע (ב') במגדלי שקל בבני ברק למעמד קביעת מזוזה במרכז ההדרכה 'פרוג'. באירוע המפואר השתתפו רבנים, חברי כנסת ואישי ציבור רבים אשר כיבדו בנוכחותם את מנהלי 'פרוג'. בקביעת המזוזה נתכבד הרב הראשי לתל אביב-יפו ישראל מאיר לאו, שאף נשא דברים והתייחס לנושא הבוער ביותר בתקשורת הכללית.

הרב לאו אמר כי "זהו יום משמעותי ביותר, במיוחד לאור דברי ההסתה החמורים הנשמעים בתקשורת, לפיהן החרדים לא משתלבים במעגל העבודה וגוזרים עליהם חיי עוני. "אני רואה כאן חדרים מרווחים ומפוארים, מלאי תלמידים חרדיים שכל מטרתם היא ללמוד, להתמקצע ולהשתלב במעגל העבודה".

עוד הוסיף הרב לאו ואמר כי אנשים חילונים שואלים אותו מדוע הוא לא קורא לחרדים להשתלב במעגל העבודה. "האמת שאין צורך בהסברה חרדית. זה מיותר. הבעיה לא אצלנו – כאשר הם יהיו מוכנים לקבל אותנו כמות שאנחנו, אזי יראו כי אין בטענות שלהם מאום".

דודי זילברשלג הוסיף, כי "הלוואי שהיו נותנים אחוז אחד במשרות הציבוריות לאנשים חרדיים, והיינו מסודרים". ראש עיריית בני ברק, הרב יעקב אשר, גם הוא נשא דברים ואמר כי, "מה שחסר אצלנו זה חוק אפליה מתקנת, ולא ברור מדוע לא פועלים לסידור הנושא".

סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש ציין בדבריו כי "מוטלת עלינו שליחות להרחיב את נושא התעסוקה במגזר החרדי. אני שמח לראות ציבור כה גדול שמתכוון להתמקצע במקצועות ההיי-טק במקום מתאים לרוח הציבור החרדי".

בין המשתתפים שכיבדו את האירוע: הרב מרדכי בלוי, יו"ר משמרת הקודש והחינוך; מר רימון לוי, נשיא איגוד האינטרנט; הרב הערשל קליין, מנכ"ל מפתח; הרב שלמה קוסטליץ, חבר עיריית בני ברק; הרב אברהם יוסטמן, ממנהלי קמ"ח; עיתונאים בכירים, מנהלי משרדי פרסום ועוד.

מרכז ההדרכה 'פרוג' משמש כבית למעצבים חרדים מזה מספר שנים ונותן מענה לתלמידים הרוצים לרכוש מקצוע בתחומי הגרפיקה, המולטימדיה, עריכת וידאו, צילום ועוד. 'פרוג' חולל בשנים האחרונות מהפכה של ממש בתחומים אלו כשהם מציבים את הקניית הידע המקצועי במרכז תשומת הלב.