השחורה של פלסטיב בדרך להשמדה
השחורה של פלסטיב בדרך להשמדהפורום הפתח'

מפעל 'פלסטיב' מייצר אריזות פלסיק למפעלים רבים ברחבי הארץ. המפעל מנהל גם פס יצור מיוחד עבור הרש"פ. מדובר במפעל הממוקם בקיבוץ יקום שבשרון, קיבוץ שהוקם כידוע על ידי תנועת הקיבוץ הארצי, ניתן לראות את המקום כסמן ההפוך לחלוטין למה שמוגדר 'התנחלויות', ולמרות כל הנתונים הללו מוצרים שיוצרו במפעל נשרפו גם הם על ידי אנשי הרשות הפלשתינית במסגרת מאבקם במה שמוגדר שם כ"סחורות בלתי חוקיות".

אנשי מחלקת המכס והמע"מ הפלשתינאים תועדו כאשר הם שורפים מוצרים שיוצרו במפעל.

ניסינו לקבל את התייחסות המפעל להכללתו בחרם הפלשתיני, אך עד כה, למרות שחלפו מספר ימים לא קיבלנו את תגובת המפעל, אולם מתברר שהוא לא לבד. מוצרים של מפעלים נוספים שאין להם קשר כלשהו ליהודה ושומרון כלולים בחרם הפלשתיני, ופקחים מטעם ממשלתו של סלאם פיאד דואגים להחרים מוצרים אלה שאף כלולים בחוברת שהנפיקה הרשות והפיצה בקרב הפלשתינים על מנת שידעו מאילו מוצרים ישראליים "להישמר". בין השאר ניתן למצוא שם את משק צוריאל שבגליל התחתון ואפילו העיתון 'הארץ' שכידוע מודפס בתל אביב.

מתוך אירוע השמדת הסחורה של 'פלסטיב':

כאן המקום לציין כי אותם מוכסים ופקידי מע"מ פלשתיניים הפועלים נמרצות לשריפת ציוד וסחורה ישראליים מקבלים את הכשרתם המקצועית על ידי פקידים ישראליים. כך עולה ממסמך של משרד החוץ. במסמך נאמר כי רשות המס הישראלית היא המכשירה את המוכסים הפלשתיניים, שכאמור כעת עסוקים ברדיפת מוצרים ישראליים במרכולים ובחנויות שברש"פ וכן עוצרים כלי רכב מסחריים פלשתיניים ומחרימים מהם סחורה ישראלית.

עוד יצוין כי עובדי המע"מ הפלשתיניים יכולים ככל הנראה להתמקד בפעילות זו של חרם ושריפה ולא בפעילות לגביית מע"מ מסוחרי הרש"פ כיוון שישראל מבצעת את העבודה עבורה. כך על פי הסכמי פריז – השריד האחרון להסכמי אוסלו.