מארגני משט הספינות לעזה משתמשים בילדים כ"מגן אנושי" כדי להרתיע את ישראל מלתקוף את הספינות. כך התברר היום משידור של אתר האינטרנט של הארגון התורכי IHH, הגוף הדומיננטי העומד מאחרי ארגון המשט.

היום  בשעה 13:10 התקיים ראיון עם בולנט ילדרים ראש אירגון  IHH על הספינה התורכית Mavi Marmara. בעת הראיון נראה ילדרים מחזיק בידיו תינוק הנמצא על גבי הספינה. בראיון אמר כי למשט הובאו ילדים כאמצעי נוסף למנוע מישראל לתקוף את הספינה. בצה"ל מעריכים כי על גבי הספינה נמצאים ילדים נוספים שינוצלו לצרכי תעמולה ולשם הרתעת כוחות הביטחון הישראליים מלתקוף את הפעילים שעל גבי הספינה.

האתר משדר באמצעות האינטרנט שידורים חיים וישירים של המשט. שידורים אלה כוללים בעיקר ראיונות עם נוסעי הספינה.

תינוק בן שנה על הספינה

ילדרים גם טען כי מארגני המשט אינם ממהרים לצאת לדרכם וכי הם מחכים "לזמן המתאים" אולי בינתיים "תתחיל ישראל לחשוב בהיגיון". לגבי עימות אפשרי עם ישראל ציין כי הנוסע הצעיר ביותר במשט הינו בן שנה וכן נמצאים זקנים בני 80.

עוד הוסיף כי למרות שהתנגדותם תהיה לא אלימה הם לא יאפשרו לחיילים ישראליים לעלות לספינות. יצוין כי מארגני המשט הביעו רצונם כי העימות עם חיל הים יתקיים לאור יום על מנת שאמצעי התקשורת יוכלו לתעד אותו ולקבל תהודה בתקשורת בינלאומית.

ברצועת עזה ממשיכה חמאס בהכנות לקבלת המשט. בהאא' אלע'א, מנכ"ל רשות הנמלים בממשל חמאס אמר כי נעשה ניסיון להעביר את הסחורות באמצעות מצופים בשטח של 100 מ"ר כל אחד. לדבריו יגיעו הספינות לנקודה הקרובה ביותר האפשרית לחוף, שעומק הים בה 8.5 מ', ושם יפרקו את מטענן למצופים . סירות דייגים יעבירו את המצופים מלב ים אל הנמל.

מקדם מחמד ח'לף, נציג משרד הפנים אמר כי מנגנוני הביטחון גיבשו תוכנית ביטחונית כדי לאבטח המשט. במסגרת זאת אף הוקם חמ"ל בשטח. עוד הוסיף  כי נמל עזה נסגר לחלוטין בפני מבקרים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו