בצל הסערה: חילופי הרב הצבאי הראשי

בקרייה בתל אביב נערכה היום (שני) "הרמת כוסית" לרגל כניסת תא"ל הרב רפי פרץ לתפקיד הרב הצבאי הראשי במקום תא"ל הרב אביחי רונצקי.

, י"ח בסיון תש"ע

בקרייה בתל אביב נערכה היום (שני) "הרמת כוסית" במהלכה הוחלפו הרבנים הצבאיים. תא"ל הרב רפי פרץ נכנס לתפקידו כרב הצבאי הראשי במקומו של הרב אביחי רונצקי.

ראיון נרחב עם הרב רונצקי לרגל סיום תפקידו ופרישתו מצה"ל יתפרסם בימים הקרובים בערוץ 7.

עם כניסתו של הרב פרץ לתפקידו מונה סא"ל הוד בצר לראש מטה הרבנות הצבאית והועלה לדרגת אלוף-משנה. בצר נלקח לתפקיד מתפקידו הנוכחי כראש ענף אירגון יבשה, באגף התיכנון בצה"ל. את שירותו הצבאי החל בשיריון, ובהמשך שימש בתפקידים מגוונים, בהם קצין אג"ם באוגדת מילואים, תפקידי פיקוד בפיקוד הצפון, עוזר לראש מפקדת זרוע היבשה (מז"י) ועוד.

מדובר בתפקיד שהוא פיקודי בעיקרו, המטפל בנושאי תקציב, כוח אדם ועוד. בצר מחליף את אל"מ יונתן ברנסקי, הקצין היחיד ששימש הן כרמ"ט והן כמח"ט: במקביל לתפקידו כרמ"ט הרבנות הצבאית, הוא שימש כמפקד חטיבת המילואים 'חטיבת הנגב'.

סא"ל הרב אייל קרים, ימונה בקרוב לראש מחלקת רבנות ויקודם לדרגת אלוף-משנה. רמ"ח רבנות הוא האחראי על הכשרות, ההלכה, גיורים וזו"ק (זיהוי וקבורת חללים). הוא יחליף את אל"מ הרב שלמה פרץ שפורש מצה"ל, כיוון שלא קיבל את תפקיד הרב הצבאי הראשי.