פורס האשמות. איילון
פורס האשמות. איילון פלאש 90

סגן שר החוץ, דני אילון, קיים הערב (שלישי) שיחת ועידה עם למעלה מ- 700 מנהיגי פדרציות ומנהיגי קהילות יהודיות בארה"ב לנוכח אירועי סיכול המשט. השיחה התקיימה לבקשת האירגון של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה: אירגון המייצג 157 פדרציות יהודיות, ו- 400 קהילות יהודיות.

בשיחת הועידה הסביר סגן השר ארוכות על חשיבות עצירת המשט, שמירת המצור על עזה, היעדר משבר ההומניטארי בעזה, פרטי האירוע ותוצאותיו. לבסוף השיב סגן השר על שאלות מהמשתתפים. שיחת הועידה הוכתרה על-ידי מארגניה בארה"ב כהצלחה חסרת תקדים: אלפים רצו להשתתף בשיחה אך ממגבלות טכניות התאפשרה ההשתתפות רק לכ- 700 איש.

בשיחה הבהיר איילון, כי אסור לישראל ולקהילה הבינלאומית להסיט את תשומת הלב מאם הבעיות במזה"ת ובעולם: אירן גרעינית. אירן מנסה בכל דרך להסיט את תשומת הלב הבינלאומית מהתגרענותה ערב החלטת מועצת הביטחון בעניינה.

לדבריו, אירן משתמשת באירגונים ובמדינות קיצוניות בכדי להסיט את תשומת הלב, ולא מן הנמנע כי עיתוי משט הטרור לא היה מיקרי ומתואם.

איילון טען, כי אירגון הIHH העומד מאחורי המשט הוא בעל קשרים קרובים לחמאס, לאל-קעידה ולג'יאהד עולמי. ישראל מצרה על אובדן חיים אך האחריות לתוצאות היא על המארגנים.

לשאלת מאזינים לגבי יחסי ישראל –תורכיה  השיב סגן השר כי ישראל לא תקפה את תורכיה למרות שהיה בכוחה של זו לעצור את המשט,כפי שעשתה קפריסין.על תורכיה להחליט לעצמה לאן פניה.

סגן השר אילון הודה לכל המשתתפים על תמיכתם בישראל  וביקש מהם להמשיך ו"לעשות להסברה".לבקשת המשתתפים יעברו לידיהם סרטוני דובר צה"ל לשם שימושם ההסברתי. לנוכח הצלחת שיחת הועידה ביקשו המארגנים לקבוע שיחות שכאלו באופן סדיר ובעיתות חירום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו