מיטשל עטה כאפיה בביקור בבית-לחם

אבו-מאזן ומיטשל דנו במצור על עזה. מיטשל הפגין הזדהות עם הפלשתינים, כאשר עטה כאפיה פלשתינית בוועידת בית לחם.

תגיות: מיטשל
חגי הוברמן , כ"ב בסיון תש"ע

הנציג האמריקני ג'ורג' מיטשל הפגין (חמישי) הזדהות עם הפלשתינים, כאשר עטה כאפיה פלשתינית בוועידת בית לחם בה השתתף.
קודם לכן נפגש מיטשל עם אבו-מאזן ודן עימו בפעילות צה"ל נגד המשט לעזה. ד'ר סאיב עריקאת, הממונה על שיחות השלום, אמר בתום הפגישה כי הנקודה המרכזית שבה דן הנשיא עם מיטשל, הייתה לשבור את המצור מעל עזה ולאפשר לעם הפלשתיני לנוע בחופשיות. יצויין כי אבו-מאזן צפוי להגיע לטורקיה בשבוע הבא כדי למסור לעמיתו הטורקי עבדוללה גול ולראש הממשלה רג'פ טייפ ארדואן את תנחומיו על מות הפעילים הטורקים שנהרגו בפעולה. בנוסף צפוי אבו מאזן לדון עם המנהיגים הטורקים בצעדי התגובה הראויים לפעולה הישראלית.

אבו מאזן נועד היום עם השגריר הטורקי ברשות הפלשתינית וכן עם הקונסול הכללי. בגילוי דעת לסיכום ישיבה שקיימה ברבת-עמון בעקבות אירועי המשט הפרובוקטיבי לעזה, קראה המועצה הלאומית הפלשתינית למדינות ערב והאסלאם להפסיק את כל סוגי ההתקשרות עם ישראל והדגישה כי הפלשתינים ימשיכו בהתנגדות בכל צורותיה עד לעצמאות. המל"פ שיבחה את עמדת תורכיה וראש ממשלתה ארדואן שטיפל בשליחת המשט, וקראה לשלוח שיירות נוספות לשבירת המצור על עזה.

גם בתנועת החמאס קראו למשטרים הערביים והאסלאמיים לחקות את תורכיה בעמדותיה האמיצות כלפי ישראל ובתמיכתה בפלשתינים ובהסרת המצור מעל עזה.

שבעים אנשי דת מוסלמים מרחבי העולם פירסמו היום גילוי דעת  המגנה את השתלטות צה"ל על "משט השלום" לעזה וקראו "לפעול בדחיפות לשבירת המצור היהודי נגד המוסלמים בעזה". לטענתם,  ההשתלטות על המשט היא "טבח היסטורי", והפתרון היחידי להצלת האומה המוסלמית מהכיבוש היא "החזרה לאללה והביטחון בו". הם קראו לוותר על  הדיאלוג והמו"מ עם ישראל שהגבירו, לטענתם, את תאוותם של היהודים. בראש החותמים על גילוי הדעת השיח'ים הסעודים עבד אל-רחמן אל-בראכ שפרסם בעבר פסקי הלכה קיצוניים.