לבני היום
לבני היום

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, אמרה הבוקר בפתח משט שיצא מהמרינה בהרצליה ביוזמת ח"כ אורית זוארץ וארגון ח"י אמהות לשחרור גלעד שליט, "ביום שני, כאשר נודעו תוצאות האירוע, והסתבר שיש הרוגים על הספינה ועוד לפני שראיתי את התמונות קורעות הלב של חיילי צה"ל המוכים, היה לי ברור שאם יש הרוגים אזרחיים, זה אומר שחיילי צה"ל הגנו על עצמם".

היא ציינה כי "הבעיה שהמובן מאליו לנו, לא תמיד מובן בחוץ. זה מובן מאליו לנו, כי מדובר על הילדים שלנו ואנחנו יודעים על אילו ערכים גידלנו אותם. אנחנו יודעים מראש עוד לפני שידענו את העובדות שהם התאפקו עד שהם לא יכלו יותר, הם ירו כשהם היו צריכים, וטוב שכך, וטוב שירו, וטוב שהגנו על חייהם".

לדבריה, "בפער בין מה שאנחנו, לבין מה שהעולם רואה אותנו, נדרש גישור. לא מדובר רק בהופעות בימים קשים מאוד באולפני טלוויזיה, אלא גם בהחלטות קשות שצריכות להתקבל".

עוד אמרה, "המשט היום הוא משט של שלום – הוא מסמל את הערכים של מדינת ישראל, והוא מחדד את ההבדל בין משט של שלום לבין משט במסווה שכלל פעילים שאחזו בסכינים, אלות וברזלים בידיהם כדי להכות. העולם היום מתחיל להתייחס לחמאס כממשלה מספיק לגיטימית בשביל לקבל תמיכה, אבל לא מספיק ממשלה בשביל לקיים את האמנות הבינלאומיות ולאפשר ולו את המעט של ביקור הצלב האדום אצל גלעד שליט".

"אי אפשר מצד אחד לטעון שחמאס לגיטימי מספיק, או שממשלת חמאס לגיטימית מספיק כדי לשלוט בעזה ומצד שני לטעון שהם לא מספיק מדינה על מנת לקיים את האמנות והחוקים ההומניטאריים", הוסיפה.

"האירוע היום הוא בשום אופן אינו אירוע פוליטי – האירוע הזה מסמל את מה שמדינת ישראל כולה, בלי הבדלי מפלגות והשקפות, צריכה לעשות".