ברקת לחביליו: חוצפן ועז פנים

ראש עיריית ירושלים תוקף בחריפות את היועץ המשפטי של העירייה הפעם על רקע מכרזים חדשים במחלקת כוח אדם בעירייה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תש"ע

ברקת לחביליו: חוצפן ועז פנים-ערוץ 7
ניר ברקת
פלאש 90
ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שיגר היום (רביעי) מכתב חריף ליועץ המשפטי של עיריית ירושלים, יוסי חביליו, בו הוא תוקף אותו על רקע התערבותו במכרזי כוח אדם בעירייה, "נדהמתי לקבל את המכתבך, אשר בו נראה כי נחצו כל הגבולות בעובדות המסולפות בבוטות ובחוצפה הנוטפת ממנו. שוב הפגנת מדוע אני והנהלת העירייה מתקשים לתת אמון בכוונותיך ובמעשיך", כתב ברקת.

למכתב המלא לחץ כאן
 
"במכתבך ובחוות הדעת המוטות אותן אתה משגר בקצב בלתי נלאה ברור כי הנך מנסה להכתיב ולכפות את תפיסת עולמך ודרך התנהלותך הקלוקלת במקום לתת יעוץ משפטי, איכותי אמיתי, אמין ונכון הבא לשרת את מדיניות העירייה וזאת תוך מעילה מוחלטת באימון ובחשיבות התפקיד לו יועדת", כתב.
 
ברקת מוסיף "דומה כי אתה מנסה לשווא, ובכל דרך אפשרית, להדביק לי תדמית של 'פוליטיקאי מושחת מידות' שבא חלילה לבצע מינויים פוליטיים, בלתי ראויים לכאורה, ואותך לצייר מנגד כ'אביר שלטון החוק', תם הלב היחיד בערייה, המציל את העיר מפני הסוררים והמושחתים. נסיון זה לא יצלח לך", אמר ברקת.
 
"שימושך החצוף ועז המצח במושג 'התערבות פוליטית' שלי, כראש העיר, במקומות בהם הנני מוביל מדיניות והחלטות כמי שמופקד על ניהול העיר- מהווה שיבוש מכוון ומגמתי להצר צעדי, לצייר את דמותי בעור פוגעני ולהקנות לעצמך כסות של חומת הגנה וכח שאין בכוונתי לתת לך".

ברקת מסיים את מכתבו תוך הודעה כי בכווותו לבחון את המשך צעדיו כלפי התנהלותו של היועץ חסרת המעצורים, כלשונו.

בין ברקת לחביליו ישנו סכסוך ארוך על רקע עמדתו הנוקשת של חביליו לפינוי ואיטום בית יהונתן. חביליו הוביל קו תוקפני במיוחד נגד תושבי בית יהונתן וסירב לטפל במבנים לא חוקיים במגזר הערבי בעיר.