בית אל: ח"כ כץ בונה את הבית שנהרס

בית אל: ח"כ אלדד בונה את הבית שנהרס

עשרות מתושבי בית אל בנו אחר הצהרים (רביעי) מחדש את המבנה שנהרס אתמול על ידי המנהל האזרחי. בבנייה השתתפו גם חברי הכנסת אריה אלדד ויעקב כ"ץ (כצל'ה).

ח"כ אריה אלדד שהשתתף בבנייה אמר כי "לצערי לא השתתפתי בבניה הראשונה אך אשמח אם תשתפו אותי עכשיו, ואם יהיה צורך אשמח להיות מוזמן לבניה נוספת. אנו ננצח דרך הפטיש והמסמר, ההתמדה והמוסריות האמיתית שלנו".

חבר הכנסת יעקב כץ (כצל'ה) אמר "כאן בבית אל גדל דור הדומה לדוד המלך ששלם באהבת תורה, עם והארץ, ובעוד כמה שנים כשכל היישובים יגדלו לא נזכור את הקשיים שעברנו" אמר כצל'ה.

תנועת קוממיות וועד מתיישבי בנימין שיזמו את הבנייה אמרו "בשעה זו המבנה שנהרס אתמול תוך שימוש באלימות רבה בנוי על תילו, אנו נמשיך להיאבק נגד הניסיונת של ראש הממשלה ושר הביטחון לגדוע את הפעילות של הציבור הנאמן לתורה ולארץ".

נזכיר כי לאחר ההרס פרץ עימות בין תלמידי הישיבה לכוחות הביטחון. כ-30 תלמידים נפצעו מפגיעת רימוני גז ומכות אלות. מהמנהל האזרחי נמסר כי בעת יציאת הכוחות מהיישוב התגודדו עשרות צעירים אשר חסמו את יציאת הכוח, יידו אבנים ונורות צבע לעבר כוחות הביטחון ואף ניסו לדקור את גלגלי הניידות. עוד נמסר כי שמוה שוטרים נפצעו באורח קל וטופלו במקום. ארבעה קטינים נעצרו בגין תקיפת שוטר והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.