יפן נמצאת ב"סכנת קריסה" לאור החובות הרבים שלה, כך טוען ראש הממשלה החדש של יפן.

נאטו קאן, בנאומו הגדול הראשון מאז שעלה לתפקיד, אמר כי יפן צריכה תמיכה וחיזוקים כלכליים על מנת להימנע ממשבר כלכלי נוסח יוון.  "החוב הציבורי הגדול של יפן הוא עצום... הכלכלה שלנו הפכה לגרועה ביותר מבין כל המדינות המפותחות", אמר.

לאחר שנים רבות של לקיחת הלוואות, חובה של יפן מוערך בפי 2 מהתוצר הלאומי הגולמי של המדינה. "קשה מאוד לאכוף את המדיניות המוניטרית שלנו כאשר היא מבוססת על אג"ח ממשלתיות", אמר מר קאן, שר הכלכלה לשעבר. "כמו הבלבול באירופה שקרה בעקבות המשבר הכלכלי של יוון, ישנו סיכוי להתמוטטות יפן כולה אם נשאיר את החוב של המדינה לתפוח ונאבד את אמון הציבור בשוק האג"ח", הוסיף.

מר קאן לא פירט את השינויים שהוא אמור לכפות על המערכת הכלכלית על מנת להחיות את כלכלת יפן, אבל בעבר הוא המליץ על העלאת מיסי הקנייה ביפן, צעד שהיה מאוד לא פופולארי ואמור שלא להתקבל בצורה חיובית.

"זה בלתי נמנע להשיק רפורמה כוללת למערכת המס", אמר, "אם נשאיר את המצב הקיים- החוב של המדינה יעלה מעלה 200% מהמצב הקיים תוך שנים ספורות. עברו כמעט 20 שנים מאז התפוצצה בועת הכלכלה בשנות ה-90', ואנחנו עדיין מתמודדים עם חוסר אמון של הציבור בנוגע לעתיד הכלכלי. יש צורך לשפר את המצב כבר עכשיו", אמר.