רס"מ יהושע (שוקי) סופר
רס"מ יהושע (שוקי) סופר

בצהרים הותר לפרסום כי השוטר שנרצח הבוקר (שני) בפיגוע הירי בדרום הר חברון הוא רס"מ יהושע (שוקי) סופר בן 39. סופר שירת במרחב חברון כ-14 שנה.

מחבלים פתחו הבוקר (שני) באש מהמארב לעבר ניידת משטרה סמוך לישוב בית חגי בדרום הר חברון. שוטר אחד נפצע באורח אנוש ומאוחר יותר מת כאמור מפצעיו. שלושה שוטרים נוספים נפצעו, אחד מהם באורח קשה ושניים באורח קל.

כוחות מגן דוד פינו את הפצועים לבית החולים סורוקה בבאר שבע והדסה עין כרם בירושלים.

אנה, אשתו של השוטר יואב דהן שנפצע הבוקר (שני) בפיגוע בדרום הר חברון, סיפרה לערוץ 7 כי הכירה היטב את רס"מ שוקי סופר הי"ד, "הוא היה אדם מקסים, נשמה טובה, אוהב לעזור, הוא היה צריך להתחתן בעוד חודשיים והיה נרגש מאוד לפני החתונה, והנה במקום חתונה הוא נרצח".

כתבנו חגי הוברמן מציין כי צה"ל הסיר רק לפני שלושה שבועות מחסום מרכזי באיזור הפיגוע הבוקר. ב-23 במאי נפגשו מפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי וראש המנהל האזרחי, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי עם ראשי המנגנונים הפלסטיניים.

הקצינים הישראלים מסרו לעמיתים הפלשתינים על סידרת מחוות והקלות, בתוכם פתיחת מעבר דהרייה, דרומית מערבית לחברון, לתנועה חופשית של פלסטינים. המחסום שהוסר נמצא כ-3 ק"מ ממקום הפיגוע הבוקר, והסרתו מאפשרת למחבלים להימלט במהירות לשטח העיירה הגדולה דהריה, הנמצאת במעמד של שטח A, שבשליטת הרשות הפלשתינית.

ביום שישי דרס מחבל פלסטיני שני שוטרים של משמר הגבול בשכונת ואדי ג'וז במזרח ירושלים ופצע אותם באורח קל. הנהג נורה למוות לאחר שניסה להימלט. החיילים הפצועים פונו לבית החולים הדסה הר הצופים.

במשטרה אומרים כי השוטרים פעלו על פי נוהל מעצר חשוד. הם ירו באוויר, הורו לנהג לעצור, ולאחר שלא שעה לקריאתם והמשיך לברוח, פתחו באש.