ברק ומיטשל
ברק ומיטשל

שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש היום (חמישי) עם השליח האמריקאי המיוחד למזרח התיכון, הסנטור ג'ורג' מיטשל, במלון המלך דוד, ירושלים. 

בפתח הפגישה אמר ברק, כי "אנחנו מקדמים בברכה את הסנטור מיטשל בביקור נוסף בישראל, במטרה לדרבן ולהעלות מחדש על המסלול בצורה אינטנסיבית ונחרצת את שיחות הקרבה, שאנחנו מקווים ומאמינים שצריכות ויכולות להוביל בהמשך לשיחות ישירות בינינו לבין הפלשתינאים, במטרה להשיג הבקעה שתשיג שינוי המציאות בינינו לבין שכנינו מיסודה".

לדבריו, "אני בטוח שיש לנו עניין ממדרגה ראשונה להתרומם מעל האירועים היום-יומיים אל הרובד האמיתי של תהליך מדיני ואנחנו בטוחים שזאת גם המדיניות שנתמכת ע"י ארה"ב, נשיא ארה"ב ושליחו המיוחד, הסנטור מיטשל". 

מיטשל ציין צמצידו כי הוא שמח לשוב לישראל, ואמר כי "המדיניות של ארצות הברית תומכת בשלום כולל באזור. כפי ששר הביטחון אמר, בכוונתנו להמשיך את הדיונים שאנו מקווים שיובילו למשא ומתן ישיר, אשר בתורו יוביל להסכם כולל".

בתקופה זו אנו קוראים לכל הנוגעים בדבר לנהוג באיפוק, כדי להימנע מעימות, ולא לפעול בצורה שתסכל את האפשרות להתקדם להשגת שלום כולל, על פי המדיניות אותה מוביל הנשיא אובמה על פי החזון של ארה"ב באזור", הוסיף מיטשל.