עמרי שרון
עמרי שרוןפלאש 90

העיתונאי אריה אבנרי ויו"ר תנועת אומ"ץ, אומר לערוץ 7, כי השחיתות של משפחת שרון יוצאת סוף סוף לאור, "משפחת שרון הייתה מעורבת בשחיתות של כיסוי החובות של מערכת הבחירות, הם עשו תרגיל סיבובי יחד עם סיריל קרל כאילו הכספים מגיעים מארה"ב בפועל זה הגיע ממרטין שלאף".

"אנחנו יודעים שאחרי שהקזינו ביריחו נסגר, עמרי שרון ניסה לשכנע גורמים שונים לקבל אישורים כדי להביא לכאן אוניית הימורים, היו שם כל מיני בעיות בחקירה כי ממשלת אוסטריה לא שיתפה פעולה, אבל הנה עכשיו סוף סוף המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום, אני מזכיר שעמרי שרון כבר ישב בכלא באשמת רישום כוזב במסמכי תאגיד, עדות שקר והפרת חוק מימון מפלגות האשמות שהתייחסו לתקופה שבה כיהן כמנהל מסע הבחירות של אביו בליכוד".

אבנרי התייחס לכך שאחרי שנים של חקירה, המשטרה ממליצה לפרקליטות המדינה להגיש כתב אישום נגד עומרי וגלעד שרון בפרשת סיריל קרן בחשד לתיווך לשוחד וכן נגד איל ההון האוסטרי מרטין שלאף בחשד למתן שוחד של שלושה מיליון דולר לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

לדבריו אם אריאל שרון היה היום בריא גם הוא היה עומד לדין, "בפרשת האי היוני, היועץ המשפטי הקודם מני מזוז פישל, אבל הפעם אני מאמין שהיועץ יעמיד את המעורבים בפרשה לדין".

אבנרי מיצר על כך שמדינת ישראל ממשיכה להעביר כספים למשפחת שרון בנסיבות תמוהות ביותר, "תנועת אומץ מטפלת בנושא של משפחת שרון, המשפחה מקבלת כל הזמן כספים מקופת המדינה, אז מיילא הפנסיות של אריאל שרון, אבל בנוסף המשפחה מקבלת מיליון שקל לשנה על תקציב של ראש ממשלה לשעבר, זה כולל העמדת שומר בבית החולים, מזכירה וגם נהג צמוד, עלות הנהג שש מאות אלף שקל לשנה, הנהג של אריק מסתובב לו עם המכונית בשדרות לא רחוק מהחווה, ואני שואל בשביל מה אדם שמאושפז בבית החולים צריך נהג צמוד, זה ממש תפוח אדמה לוהט הפרשה הזאת ואף אחד לא מטפל בזה".

הוא מציין שתנועת אומץ הוציאה מכתב ובו היא דורשת מהפרקליטות לחקור גם את פרשת גלעד שרון והכספים שהוא קיבל מרוסיה, "אנחנו יודעים על עוד ארבעה מיליון דולר שגלעד שרון קיבל עבור יעוץ לקולחוזים ברוסיה, ביקשנו לדעת מי עומד מאחורי הקולחוזים, יש רמזים שגם כאן זה מרטין שלאף, כתבנו מכתב בנושא ואנחנו מקווים שזה גם ייחקר".