נמשכת השמדת תוצרת היישובים

הממשל הישראלי מגמגם, אבל ברש"פ נמשכת השמדת הסחורה החקלאית מתוצרת הישובים: ענבים, דלעת, מלונים ועוד.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"ע

מחרימים. ענבים
מחרימים. ענבים
פלאש 90

ממשלת ישראל עדיין מגמגמת סביב החלטת ממשלתו של סאלם פיאד להחרים ולהשמיד תוצרת הישובים ביו"ש, כך גם ועדות הכנסת שהבטיחו פעילות מהירה ואפקטיבית אך עד כה לא העלות דבר. לעומת זאת ברשות הפלשתינית נמשכת במלוא התאוצה פעילות הפקחים המאתרים סחורה שיוצרה בישובים ומשמידים אותה.

ביום חמישי האחרון איתרו פקחי המכס הפלשתיניים תבואה חקלאית "בלתי חוקית" כהגדרתם והשמידו אותה מדובר ב-150 ארגזים של מלונים ו-60 ארגזי ענבים. כלך אלה נלכדו באזור טובאס, הושמדו בידי פקחי המכס של הרש"פ וקנסות גבוהים הושתו על הפלשתינים שבידיהם אותרה הסחורה.

יצוין כי לפני ימים אחדים דיווחו אנשי הרש"פ על השמדתם של שישה טונות דלעת מתוצרת הישובים.

כאן המקום להזכיר ולציין כי ממסמך של משרד החוץ עולה כי את הכשרתם של פקחי המכס הפלשתיניים הם מקבלים בסיעה האדיב של ממשלת ישראל. בשיחה שקיימנו באחרונה עם סגן שר החוץ, חבר הכנסת דני איילון, עלה שאכן ניתן סיוע ישראלי שכזה להכשרתם של הפקחים, אולם ההכשרה כולה מבוצעת בידי גורם אירופאי.

עם זאת מתחדדת השאלה מה מהותה של אותה הכשרה של מוכסים שאינם מבצעים פעילות מכס שהרי ישראל הא הגובה עבור הרש"פ את תשלום המכס על סחורה נכנסת ומעבירה אותו לממשלת פיאד. מסתבר שכאשר ישראל מבצעת את עבודת המכס עבור הרש"פ פקחי הרש"פ פנויים כדי להשמיד תוצרת של מפעלי ההתנחלויות...