"היעד היה להוסיף שמחה לחיילים הפצועים"

עשרה מפצועי 'עופרת יצוקה' חתמו בימים אלה ביקור נופש בארה"ב ובקנדה שאורגן בידי ארגון 'צעירי חב"ד למען נפגעי טרור'.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' בתמוז תש"ע

קבוצה של עשרה חיילים שנפצעו במהלך שירותם הצבאי במלחמת לבנון השנייה ומבצע 'עופרת יצוקה' עזבו בשבוע שעבר את ניו יורק זאת לאחר טיול חוויתי של עשרה ימים ברחבי ארה"ב וקנדה, זאת במסגרת המיזם 'בלב אחד' שאורגן על ידי הרב אוריאל ושבי ויגלר, מנהלי מרכז חב"ד לישראלים באפר איסט סייד מנהטן, והרב מנחם קוטנר מארגון 'צעירי חב"ד למען נפגעי טרור'.

"מטרת הנסיעה הייתה להוסיף התרגשות ושמחה לחיי החיילים", אומר ויגלר. "ההצלחה של הביקור הייתה רבה יותר ממה ששיערנו. כשההשתפות והתמיכה של הקהילה היהודית להצלחת המסע רק הבהירה את החשיבות של דבר כזה בימים טרופים אלו".

רועי ג, שעבר קרוב לעשרים ניתוחים בשנה האחרונה וסובל מכאבים בלתי פוסקים, עומד לעבור ניתוח נוסף השבוע, והטיול הזה היה למעשה חופשה ממרפאת השיקום בה הוא נמצא. "זו הייתה הזדמנות מדהימה עבורי להרפות ולשכוח מכל הטיפולים ותהליך השיקום שמחכה לי בבית".

חייל אחר במשלחת, איתן ק, שנורה ברגלו בזמן בו יחידתו ארבה למחבלים, ושבמשך שנה אושפז בתל השומר, כאשר רק שבוע שעבר הורידו לו את הברזלים התומכים ברגליים, סיפר על יחס הקהילה היהודית. "סעודת ערב שבת בה השתתפו 300 מחברי הקהילה גרמו לי אושר ושמחה. זה היה מדהים לראות כמה הם מעריכים ומכבדים אותנו".

את אחד מהחיילים, בן ש, הנחשב לפצוע הקשה ביותר של 'עופרת יצוקה' ליווה אביו עופר שעזר לו במשך כל ימי הביקור במשימות בסיסות, זאת בשל העובדה שזרוע אחת משותקת והשנייה קטועה. "סיירנו בחוצות האי מנהטן, באתריה הראשיים של העיר וושינגטון, מפלי הניאגרה וההמפטונ'ס, אבל בשבילי המקום המרגש ביותר היה הקבר של הרבי מיליובאוויטש בקווינס", מספר בן שבעת הביקור במקום הניח תפילין זה לראשונה מאז שהוא נפגע כשהוא אומר: "התפילין הם אלו שהצילו את חיי בעזה".