אישום נגד חשודים בירי על הליווי לבית יהונתן

שלושה ערבים תושבי מזרח ירושלים מואשמים בירי והשלכת בבקבוק תבערה אל רכב הליווי לבית יהונתן.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"א בתמוז תש"ע

שני כתבי אישום הוגשו הבוקר לבית משפט המחוזי בירושלים וכתב אישום שלישי הוגש כבר אתמול נגד שלושה תושבי ג'בל מוכבר הנאשמים בעבירה של ניסיון רצח לאחר שירו על רכב ליווי בכפר סילואן.

עוד עולה מכתב האישום כי שניים מהנאשמים אף השליכו במועד אחר בקבוק תבערה על ג'יפ הליווי.

את כתב האישום הגיש עו"ד דני ויטמן מפרקליטות מחוז ירושלים.

בכתבי האישום מתואר כיצד ביום 28.2.10 "בשעה 22:00 לערך, בביתם של מוסא פטאפטה ושל כעיד פתאפתה בשכונת אטור בירושלים, קשרו מוסא פטאפטה כעיד ועיסא עבאסי קשר במטרה לירות על נוסעי הג'יפ המלווה את התושבים היהודים הגרים בבית יהונתן בסילואן" ולגרום למותם".

"במסגרת הקשר ולשם קידומו, עוד באותו לילה, הצטיידו עיסא וכעיד באקדחים שהיו מוסלקים בביתם של כעיד והנאשם וטענו את מחסניות האקדחים בכדורים. מספר שעות לאחר מכן, ביום 1.3.10 בשעה 1:30 או בסמוך לכך, הוביל הנאשם ברכב את עיסא וכעיד מביתם של הנאשם וכעיד לכיוון הר "שרם אלשייח" סמוך למסלול הנסיעה המשוער של הג'יפ. לאחר שעיסא וכעיד ירדו מן הרכב נשאר הנאשם בקרבת מקום כתצפיתן. עיסא וכעיד התמקמו סמוך לכניסה למסגד עין אללוזה והמתינו במשך כשעה להגעת ג'יפ הליווי, בעוד הנאשם צופה לכיוונם".

"לאחר כשעה, כשחלף ג'יפ הליווי בסמוך אל עיסא ואל כעיד, שלפו השניים את אקדחיהם, כיוונו אותם אל הג'יפ וירו בכוונה להמית את נוסעי הג'יפ. מאקדחו של עיסא נורו 11 כדורים שפגעו לאורך הדופן הימנית של הג'יפ, ומאקדחו של כעיד לא נורו כדורים בשל מעצור. כתוצאה מן הירי חדרו מספר כדורים אל הג'יפ, המאבטח דוב ויזל שישב בג'יפ נפצע ברגלו ונזקק לטיפול רפואי ולג'יפ נגרם נזק".

ביום 1.3.10 בשעות הערב, פנה עיסא למוסא פטאפטה וביקש ממנו להחביא את האקדח שבאמצעותו בוצע הירי. מוסא פטאפטה נעתר לבקשתו של עיסא וביום 2.3.10 הטמין יחד עם עיסא את האקדח בחצר ביתו של הנאשם, וזאת במטרה לסייע לעיסא להיפטר מן האקדח ששימש אותו בעת הירי".