ניצחו
ניצחוצילום: פלאש 90

המדינה פותחת במלחמה נגד השתלטות הבדואים על אדמות הנגב, פיילוט של התכנית המכונה, "גבול 30 הימים" פורסם בכלי התקשורת ובו פירוט של דרכי המאבק נגד תופעת ההשתלטות על האדמות.

בצלאל סמוטריץ, מנהל הפעילות בתנועת רגבים התנועה לשמירת אדמות הלאום, אומר לערוץ 7 כי הוא מקווה שממשלת נתניהו תקדם את הנושא שכן מדובר בבעיה גורלית וחמורה, "לצערי גם בממשלה הקודמת הגשנו תכנית דומה לשר לביטחון פנים דאז אבי דיכטר, גיבשנו אז תכנית בלימה, יש יותר משישים אלף מבנים בדואים בנגב ומדי שנה מתווספים עוד אלפיים, בסופו של דבר הכול תלוי במדינה האם היא רוצה לפעול או לא, הממשלה הקודמת לא קידמה את התכנית והשדר שקיבלו הבדואים זה שאין דין ואין דיין זה כמובן החמיר מאוד את התופעה של ההשתלטות על האדמות".

לדבריו מדי שנה מתווספים עוד אלפיים מבנים חדשים לפזורה הבדואית, "המדינה הולכת ומתקפלת בפניהם, הם אפילו משתלטים על בסיסים צבאיים, צריך לזכור שגם אם יש פקחים שמתריעים על בנייה בלתי חוקית, הם לא יכולים לאכוף את הצו אם אין ליווי משטרתי, לא פעם הפקחים שלנו מעבירים דיווחים עם נ. צ מדויק אבל אף אחד לא מגיע לאכוף, מדובר באלפיים מבנים שמתווספים בכל שנה וזה לא פחונים או מבנים ארעיים, מדובר במבנים גדולים ומפוארים, כולל ברכות שחייה".

סמוטריץ מזהיר כי הבדואים עלולים ליצור רצף טריטוריאלי פלשתיני, "הבדואים בנגב עלולים ליצור רצף פלשתיני בין חברון לעזה, זו ממש תכנית חלוקה, הנגב הוא המחבר בין דרום הר חברון לעזה וזה עלול לחנוק את מדינת ישראל, בנוסף אנחנו גם הורגים את הנגב, כי ככל שהם משתלטים על האזור זה גם ממעיט את ההתיישבות היהודית".

לטענתו האוכלוסייה הבדואית בנגב הופכת אט אט ליותר עוינת, "המורים בבתי הספר שלהם מגיעים מהזרם הצפוני של התנועה האיסלאמית, פעם היה מקובל לחשוב שהפלג הצפוני הוא לאומני יותר והדרומי מתון, אבל היום יש הקצנה, הפלג הדרומי שנחשב לחילוני החל להתקרב לדת והם מקימים מסגדים רבים, הם גדלים בבתי הספר בהדרכת מורים של הפלג הצפוני והם הולכים ומקצינים".