ויינשטין: לא אפעל בנוגע לפניות אולמרט

היועץ המשפטי לממשלה איננו מוכן לעסוק בטענות פרקליטי אולמרט, נגד התנהלות הפרקליטות במשפטו בנוגע לפרשת "ראשונטורס".

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב בתמוז תש"ע

חשש לניגוד אינטרסים? ויינשטיין
חשש לניגוד אינטרסים? ויינשטיין
פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטין, איננו מוכן לעסוק בטענות פרקליטי אולמרט, נגד התנהלות הפרקליטות במשפטו בנוגע לפרשת "ראשונטורס".

במכתב ששיגר עוזרו של ויינשטין, עו"ד רז ניזרי, לעורכי הדין אלי זוהר, נוית נגב ונבות תל צור, הוא מציין כי רחל גוטליב, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ענינים פליליים), היא שתטפל בפנייתם.

ניזרי מדגיש, כי בניגוד לאמור בפנייתם של עורכי הדין ליועץ המשפטי, "נוכח ייצוגו בעבר את אולמרט, מנוע היועץ המשפטי לממשלה מלעסוק בעניינים הנוגעים אליו".

לדבריו, "שלא כאמור בסעיף 8 למכתבכם, אין המדובר אך ב"מגבלות שהטיל על עצמו" היועץ, אלא הדברים מהווים חלק מהסדר ניגוד העניינים בנושא".

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים דחו הבוקר (חמישי) את בקשת פרקליטי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, והורו על המשך משפטו בפרשת "ראשונטורס".

עם זאת קבעו השופטים, כי "אנו מורים לתביעה מכאן ואילך להימנע להציג לעד כל מסמך שהוא שנערך על ידי התביעה, לרבות עיבוד של מסמך קיים".

פרקליטות מחוז ירושלים פרסמה אתמול (רביעי) תגובה חריפה לטענותיהם של פרקליטי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שקטעו את הדיון המשפטי בפרשת 'ראשון-טורס', בטענה שעדה מרכזית קיבלה תדרוך מקיף על ידי אנשי הפרקליטות תוך שימוש במסמך שלא הגיע לידיהם.

פרקליטות מחוז ירושלים דוחה את הטענות מכל וכל ומודיעה כי "יש לדחות בשאט נפש את הנסיון לרפות את ידי הפרקליטות בדרך של בקשה מלאכותית לפתיחה בחקירה פלילית בגין עניין זה".

עוד טוענים בפרקליטות המחוז כי "חדשות לבקרים מנסה ההגנה וצוות היחצנים שלה לייצר מהלכי סרק דרמטיים בבית המשפט ומחוצה לו, לעיתים תוך הצגת עובדות בלתי נכונות. את המשפט יש לנהל באופן ענייני ויש לחדול מהניסיונות להטות את תשומת הלב לכיוונים אחרים".