חמאס לוחץ על ישראל

"אין לי מידע על מצבו של שליט ואני יודע אם שליט עדיין ברצועה", אמר בכיר חמאס מחמוד אל-זאהר. אסאמה חמדאן: נכריע את האוייב.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תש"ע

חמאס לוחץ על ישראל   -ערוץ 7
שליט בעזה
פלאש 90
בכיר חמאס מחמוד אל-זאהר אמר הבוקר כי המגעים עם המתווך הגרמני לגיבוש עסקת חילופי שבויים הופסקו לפני כחצי שנה. במלאת ארבע שנים לשבייתו של שליט הוסיף אל-זאהר בראיון לקול ישראל "אין כעת שום הצעה חדשה על הפרק. אין לי מידע על מצבו של שליט ואני יודע אם שליט עדיין ברצועה".

אל-זאהר האשים את ישראל בסיכול עסקת החילופים שבמסגרתה אמור היה להיות משוחרר שליט "ישראל עדיין מתעקשת שאסירי חמאס המתגוררים בגדה יגורשו לרצועת עזה" אמר.
 
גורמים אחרים בחמאס קראו בכלי התקשורת לאזרחי ישראל להפעיל לחץ כבד על הממשלה שיביא לאישור שחרור מאות מחבלים רוצחים.
 
בכיר חמאס, אוסמה חמדאן, הזהיר בראיון עיתונאי במלאת ארבע שנים לחטיפה כי גלעד שליט לא יראה אור, כלשונו, עד שכל האסירים ישובו לבתיהם. בראיון שיבח את חייליו שהצליחו במשך ארבע שנים לשמור על החייל, "בזכות אללה הצלחנו לשמור על החייל למרות ניסיונות הכיבוש להגיע אליו". לדבריו, "שירותי הביטחון הציוניים מחפשים בכל דרך להגיע לחייל אם הם יצליחו לא נהסס לנקוט בכל פעולה".
 
המזרחן ד"ר דוד בוקעי, קרא אתמול בראיון לערוץ 7, למטה לשחרור גלעד שליט להפסיק את הקמפיין והלחץ האגרסיבי על ראש הממשלה שלדבריו משרת את החמאס, "במקום לעשות צעדה ברחבי הארץ שיעשו צעדה לעזה, ממשלת ישראל לא מחזיקה את גלעד שליט ואם צריך ללחוץ על מישהו זה על החמאס".

בוקעי האשים את מארגני ההפגנות במסע שמטרתו להפיל את ראש הממשלה, "במקום לעשות הפגנות של מאות אלפים לכיוון עזה ושהאירופאים ינסו גם הם להיכנס לעזה, במקום זה הם רוכבים על הגב של ההורים האצילים כדי לבצע פוטש לממשלה. אנחנו עדים למסע תקשורתי חסר תקדים, עמודים שלמים בעיתונים שמטרתם הפלת הממשלה".