שני החיילים, אחיה מלמד ומלכיאל הורביץ, שהניפו את השלט "נחשון גם לא מגרשים" חוזרים למסלול ההסדר לאחר שבחודש ינואר הודחו ממסלול ההסדר וחוייבו בשירות צבאי מלא של 36 חודשים.

לאחר שאיגוד ישיבות ההסדר פעל רבות לשם כך, החליטו בצה"ל להחזיר את השניים למסלול ההסדר, ב-30 ליולי יסיימו השניים את השירות הפעיל ויחזרו לישיבה במסגרת ההסדר.

הרב אליקים לבנון, רב היישוב וראש ישיבת אלון מורה, שלח היום מכתב תודה לאיגוד ישיבות ההסדר על פעילותם להחזרת החיילים להסדר, "נתבשרנו על ידכם ששני החיילים אשר הועברו למסלול של שלש שנים, חוזרים בקרוב למסלול ההסדר וללימוד בישיבה. בשם שניהם, אחיה ומלכיאל, ובשם הר"מים והתלמידים, הנני מודה לכם על המאמץ הרצוף אשר נעשה לשם כך" כתב הרב.

"השעות הרבות אשר הקדישו הרבנים, עובדי הנהלת האיגוד, ועמם המנכ"ל, איתן עוזרי והסמנכ"ל אליעזר דויטש, כדי להחזיר את שני חברינו למסגרת ההסדר, נעשו מתוך מסירות ותבונה, ובסופו של דבר אכן הביאו להבשלת הפרי. יישר כחכם", הוסיף.

לסיום כתב, "אנו מאמינים שבעתיד אפשר יהיה להתרכז בעבודת הקדש של העצמת כבוד התורה ולימודה, יחד עם חיזוק אנשי החיל, להוספת קידוש ה' בעולם".

במכתב שנשלח על ידי אל"מ גדי אגמון, מפקד מיטב לאיגוד ישיבות ההסדר הודיע אגמון  כי בצה"ל החליטו לענות לבקשתם ולהחזיר את החיילים אחיה מלמד ומלכיאל הורוביץ למסלול ההסדר. אגמון ציין כי ראש אכ"א קיבל את המלצתו להחזיר את שני החיילים למעמד "הסדר" ולאחר מכן הם ישובו ללימודים בישיבתם באלון מורה  במסגרת המסלול.עוד נכתב כי "בשל רצוננו להכיר בשיתוף הפעולה עם איגוד ישיבות ההסדר וכן בשל התרשמתי העמוקה מכנות החיילים, מצאנו לנכון לאפשר חזרתם למסלול".מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי אמר "אנו מברכים על החלטת הצבא לאפשר את החזרתם של התלמידים למסגרת ההסדר. ההחלטה מבטאת את הקשר האיתן בין ישיבות ההסדר לצה"ל הנמשך כבר למעלה מעשרות שנים". 

כזכור, השניים הניפו את השלט בבסיס אדוריים שבדרום הר-חברון בתגובה להריסת שני בתים בישוב נגוהות בהר חברון. שני החיילים נידונו כבר באותו היום על-ידי מפקד החטיבה, אלוף-משנה אורן אבמן, לשלושים ימי מחבוש, להורדה בדרגה וכן להדחה מתפקידי פיקוד ולחימה.

חודש קודם לכן הניפו טירונים מגדוד שמשון כרזה במהלך טקס השבעה בכותל. על הכרזה נכתב "שמשון לא מפנים את חומש".