בית המשפט העליון דחה את ערעורם של אברהם עדי ואפרים אדיב, בעלי אולם האירועים "ורסאי" בירושלים, שנידונו ל-30 חודשי מאסר בגין האסון שאירע במקום במאי 2001. במהלך חתונה קרסה רצפת האולם, ו-23 בני אדם נהרגו.

בעקבות החלטת בית המשפט צפויים השניים להתייצב לריצוי העונש במאסר ב-1 באוגוסט.

השופטת איילה פורקצ'ה ציינה בהחלטתה אין למחוק את ההרשעה  מכיוון ש"נתקיימו במערערים יסודות העבירות של גרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות. הוכחו היסודות העובדתיים והיסוד הנפשי בעבירות אלה. הוכח קשר סיבתי עובדתי ומשפטי בין ההתרשלות לבין הנזק שנגרם – פגיעה בחיי הנספים וחבלות במוזמנים שנפצעו".

על העונש כתבה כי "העונש שנגזר על המערערים – 30 חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי – אינו חמור כלל ועיקר, בהתחשב בכלל נסיבות הענין, ואציע שלא להתערב בו ולא לשנותו".

בהחלטה הזכירה השופטת את נסיבות האירוע, "ביום 24.5.2001, בעיצומה של חגיגת נישואין רבת משתתפים שנערכה באולם השמחות "ורסאי" שבירושלים, קרסה לפתע רצפת האולם. מעוצמת הנפילה קרסו גם שלוש הרצפות של הקומות שמתחת לאולם. מאות חוגגים, שחלקם ישבו סביב שולחנות, וחלקם שימחו ליבם בריקודים, נפלו מטה מבלי שיכלו למלט נפשם מן הסכנה. באסון הכבד קיפחו את חייהם עשרים ושלושה בני אדם, ונפצעו שלוש מאות חמישים ושישה".

עוד ציינה כי "מספר שבועות לפני האסון, במהלך חודש אפריל 2001, הבחינו בעלי האולם בשקיעת מרצפות ובהתרוממות מרצפות באזורים נרחבים ברצפת רחבת הריקודים של אולם ורסאי, המערערים העלו סברות שונות באשר למקור השקיעות, ובהן שקיעת החול שמתחת לריצוף, הסרתה של מחיצה בקומה המצויה מתחת לאולם ורסאי מספר חודשים קודם לגילוי השקיעות, ודחיסת הבלוקים בחתך התקרה כתוצאה מעומס. לצורך הטיפול בשקיעות האמורות, הוזמנו לאולם איש מכירות של חברת מרצפות וקבלן בנין. השניים העלו אפשרויות שונות לסיבת השקיעה, והקבלן אף הציע להוציא את הריצוף באזור השקיעות, להניח רשת ברזל, לצקת בטון ולרצף את האזור מחדש.

לבסוף, הוזמן למקום הרצף מוסא שכארנהבהגיעו לאולם, כחודש לפני ליל האסון, הבחין שכארנה בשני שקעים שאת היקף התפרשותו של כל אחד מהם אמד ב- 30-20 מ"ר ואת עומקו אמד ב- 10-7 ס"מ. על פי הוראתו של בעל האולם הוחלף הריצוף רק באזור שבו נתגלה אחד מן השקעים. ואולם, הריצוף המחודש של אזור השקע לא הועיל, ובאזור שתוקן החלו להסתמן שקיעות חוזרות.

כחודש לאחר תיקון הריצוף, ביום 24.5.2001, בשעת ערב, בעיצומה של חתונתם של קרן ואסף דרור, קרס באחת שטח נרחב מרצפת אולם ורסאי. הרוקדים והחוגגים שנמצאו באזור שקרס נפלו מטה מבלי שיכלו למלט נפשם מן הסכנה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו