הרב שמחה קוק הוכתר כרב בית הכנסת החורבה

הרב שמחה קוק הוכתר בשבת האחרונה כרב של בית הכנסת "החורבה" בעיר העתיקה ירושלים במעמד רבנים, אנשי ציבור ותושבי הרובע היהודי.

, כ"ג בתמוז תש"ע

הרב שמחה קוק הוכתר כרב בית הכנסת החורבה-ערוץ 7
הרב שמחה הכהן קוק ביום חנוכת בית הכנסת
צילום: אליעזר שפר

במעמד רבנים, אנשי ציבור, תושבי הרובע היהודי בעיר העתיקה ירושלים, הוכתר הרב שמחה קוק  בשבת פרשת פנחס (כ"א בתמוז תש"ע 3.7.10) כרב של בית הכנסת "החורבה" בעיר העתיקה ירושלים.

את כתב ההכתרה החתום על ידי הרב אביגדור נבנצל והרב אליהו מדינה - רבני העיר העתיקה ירושלים ורבנים נוספים, הקריא הרב דוד לפידות. את התפילה לשלום מדינת ישראל ולחיילי צה"ל אמר מר שמואל יצחק – נציג תושבי הרובע. דברים לכבודו השמיעו הרבנים הרב אברהם ברנדויין – ראש בית המדרש קול יהודה, הרב חזקיהו נבנצל, הרב אליהו זילברמן והרב ישעיהו הדרי – נשיא ישיבת הכותל.

הרב שמחה הכהן קוק עמד בדבריו על הזיקה והקשרים שלו ושל משפחתו עם העיר העתיקה והביע תפילה לקיים את משאלת מברכיו להיות מתלמידיו של אהרן הכהן, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה.

משלחת מיוחדת באה לברך את הרב קוק בשמו של האדמו"ר מקרלין, שמשפחת אמו (מנדלבאום)  משתייכת לחסידות זו ואילו אליעזר שפר – יו"ר איחוד בתי הכנסת בישראל, הביא עמו תמונה שבה נראה אביו של הרב שמחה יבדל"א רפאל הכהן קוק זצ"ל – רבה של הראשי של העיר טבריה יחדיו עם הרב אשר זאב וורנר זצ"ל – הרב של הציבור החסידי בטבריה בעת הכנסת ספר תורה, וציין את יחסי הכבוד האחווה והרעות ששררו בין שני הרבנים הדגולים הללו, וכי הכתרתו של הרב שמחה קוק שליט"א חלה בערב יום הזיכרון לפטירת אביו הרב רפאל זצ"ל.