סיור בבית יהונתן

הועדה לזכויות הילד, בראשות ח"כ דני דנון, ערכה היום (שלישי) דיון וסיור בבית יהונתן שבשכונת סילוואן בירושלים.  הועדה בחנה את הפגיעה בילדים בעקבות ההרעה במצב הביטחוני וחוסר הוודאות סביב עתיד "בית יהונתן".

לדיון זומנו: משרד הבינוי והשיכון, משרד המשפטים, משרד החינוך, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, משרד הפנים, תושבי בית יהונתן, מודיעין אזרחי, לדיון גם הוזמנו נציגי המשרד לביטחון פנים אך סירבו להגיע.

בתחילת הסיור סירבו השוטרים לאפשר לח"כים להגיע לבית יהונתן בדרך בה יוצאים הילדים לבתי הספר מידי יום, ולקחו אותם בדרך צדדית ועוקפת על מנת למנוע חיכוך עם התושבים המקומיים ומחשש לזריקת אבנים במקום.

ח"כ דנון אמר במהלך הסיור "באנו היום לדאוג לשלומם של הילדים היהודים שגרים בכפר השילוח, לאור ריבוי המקרים של בקבוקי תבערה, ירי ואבנים, דבר המקשה על הילדים להגיע ולחזור מבית הספר בצורה בטוחה ולחיות חיים נורמאליים, הוועדה דואגת לכל הילדים, גם הילדים הגרים בבית יהונתן הם בסופו של דבר רק ילדים, וחובה עלינו להוציא את הילדים מהפוליטיקה".

בסיור ובדיון השתתפה גם ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו) שאמרה, "באנו לראות את העניין מהזוית של הילדים, לראות אם הם חיים בתנאים אלמנטאריים, ששמעתי על בקבוק תבערה שנזרק על פתח בית יהודי עם ילדים נצבט לי הלב, אני מאמינה שלכל הורה היה נצבט הלב".

את הסיור ליווה ראש עמותת עטרת כוהנים, מתי דן שהדגיש כי "לא ניתן לסיעות כמו מרצ והפרקליטות לסכסך בין יהודים וערבים, אין בירושלים שכונות רק של יהודים או של ערבים, בירושלים יש שכונות מעורבות ורצונו לחיות איתם יחד כשכנים, השלום מתחיל בין שכן לשכן".

בתום הדיון אמר דנון, "הדאגה לילדים באשר הם היא מחובתה של הכנסת, הועדה רואה את מצוקתם של הילדים הגרים בשכונה, ערבים ויהודים כאחד, לא יתכן שילדים יהיו סגורים שעות בתוך הבתים ויצטרכו הסעות ממוגנות ירי כדי להגיע לבתי הספר, הועדה תפנה למשרד החינוך ולעיריית ירושלים לגבי הערכות  לשנת הלימודים הבאה מבחינת מבנים ומוסדות חינוך, כמו כן תפנה לשר לביטחון פנים על מנת להגביר את הביטחון באזור".