אל"מ סער צור החל לכהן כמח"ט בנימין

אל"מ סער צור מונה היום כמפקד חטיבת בנימין, במקומו של אל"מ אביב רשף. "אין סמלי מכך שמימיני בית-אל ומשמאלי רמאללה" אמר צור בטקס

חגי הוברמן , כ"ו בתמוז תש"ע

אל"מ סער צור החל לכהן כמח"ט בנימין-ערוץ 7
חטמ"ר בנימין. ארכיון
דובר צה"ל

אל"מ סער צור מונה היום כמפקד חטיבת בנימין, במקומו של אל"מ אביב רשף שעזב את תפקידו לטובת לימודים בחו"ל.

אל"מ רשף, מפקד החטיבה בשנתיים האחרונות, אמר כי "הצלחנו להשיג הגנה על חטיבת בנימין מפני טרור.  דאגנו לכך שנהיה כשירים ומוכנים לעמוד מול הסכנות. החטיבה כרתה ברית אש עם שבט בינימין, שזו נחלתו והלוחמים בעבר ובהווה יודעים ליישם מורשת זו, תוך זיקה מלאה לארץ".

אל"מ סער צור, המח"ט הנכנס, פתח בהתייחסות אל המיקום בו נערך הטקס. "מימין בתי בית אל ומשמאלי רמאללה, ואין הדבר סמלי – משימתנו המרכזית מתבצעת בין שתי הערים הללו, בהצלחה מרובה", אמר. בדבריו, התייחס אל"מ צור לאתגר הגדול העומד לפתחו "בהגנה על תושבי מדינת ישראל והכנתם ליום פקודה".

אל"מ רשף בירך את אל"מ צור עם כניסתו לתפקידו ואמר לו כי ניסיונו כמפקד בגזרה הופך אותו למתאים היותר. "תוביל את החטיבה לניצחון", אמר והוסיף שבחים לתא"ל נעם תיבון, מאו"ג איו"ש לשעבר ומפקד המכללה הבין-זרועית לפיקוד בהווה, כמו גם לתא"ל ניצן אלון, מאו"ג איו"ש הנוכחי, שנתנו לו את חופש הפעולה לביצוע התפקיד.

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ניצן אלון, אמר כי מפקד החטמ"ר היוצא, אל"מ אביב רשף, "הספיק להבין את מורכבות האזור, את הצורך לחשוב בכלים הצבאיים ואת רתימת העמיתים והשותפים לראיית כלל המימדים הנדרשים לביצוע המשימה. עשית זאת בתבונה ובשכל רב – והתוצאות בהתאם".


תא"ל אלון שלח איחולי הצלחה לאל"מ צור, שמגיע לתפקידו לאחר ניסיון עשיר כמח"ט חטיבת מילואים וכסמח"ט בנימין. "הצלחתך היא הצלחת כולנו", אמר תא"ל אלון, "הפעילות המבצעית צריכה לשלב ערכים ושכל ישראל, מרכיביה הערכיים לעולם יעמדו לנגד עיניהם של המפקדים. ניחנתם בכלים לעשות זאת – לנצח ולהישאר בני אדם".