אלפים ליוו למנוחות את הרב עמיטל

בין משתתפי ההלוויה, הראשון לציון לשעבר, הרב בקשי דורון, ראש ישיבות 'בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן,השר יעקב נאמן, וקהל רב בהם תלמידים ובוגרים רבים של ישיבת 'הר עציון', מישיבות ההסדר הותיקות, שהרב עמיטל ייסד ועמד בראשה עשרות שנים. הרב עמיטל מותיקי רבני הציונות הדתית נחשב מהוגי רעיון ישיבות ההסדר.

הראשון לציון לשעבר, הרב בקשי דורון אמר לערוץ 7, כי זוכר את הרב עמיטל מצעירותו ברחובות, שלמד אצלו ושמע ממנו שיעורים, היה תלמיד חכם גדול, מלא באהבת ה', אהבת אוריתא וישראל וקודשא בריך הוא חד הוא. ומתוך זה אוהב עם ישראל וארץ ישראל, דווקא בימים אלו חשוב להתחזק בדרך שלו באהבת ישראל.

הרב חיים דרוקמן אמר כי הרב עמיטל הקדיש את כל חייו ללימוד תורה והרבצתה, הרב דרוקמן הזכיר כי הרב עמיטל סיפר בזמנו כי מה שהחזיק אותו בשואה היה ספר 'משנת הרב' של הרב קוק זצ"ל שהיה אתו. הוא היה יחד עם חותנו הרב מלצר, מהוגי הרעיון של שילוב לימוד תורה וצבא, הרעיון שהוביל לישיבות ההסדר. וזכה אחרי מלחמת ששת הימים להקים את הישיבה המפוארת הר עציון, ובאופן מיוחד מיוזמתו הזמין את הרב לכטנשטיין לעמוד לצדו בראשות הישיבה, ויחד עבדו בשיתוף פעולה מלא.

הרב ליכטנשטיין, השותף של הרב עמיטל בראשות ישיבת ההסדר 'הר עציון' ספד וכינה את הרב עמיטל 'אחי אחי, רכב ישראל ופרשיו',נעמת לי מאד' .