בנימין נתניהו
בנימין נתניהופלאש 90
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לביקורו בארה"ב בשבוע שעבר. "הברית בין ארה"ב וישראל יציבה ואיתנה וזוכה לתמיכת הממשל האמריקני. ביקורי נתן ביטוי מוחשי לעוצמה ולעמידות של קשר בל ינתק זה", אמר.
 
נתניהו ציין כי ארה"ב תומכת בהתחלת שיחות ישירות עם הפלסטינים ומכירה ומבינה את צרכי הביטחון המיוחדים של ישראל.
 
בנוסף הודיע כי ייפגש ביום שלישי עם נשיא מצרים מובארק, וידון עמו בצורך במשא ומתן ישיר בין ישראל לרשות הפלסטינית.
 
נתניהו ציין כי שוחח עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על סוגיית החייל החטוף, גלעד שליט. "ביקשתי שהנשיא יפעיל את עוצמתו לשחרר את גלעד ששבוי כבר ארבע שנים בשבי החמאס ללא ביקור של הצלב האדום, שזה עוד פשע מלחמה", אמר נתניהו.
 
שר הביטחון, אהוד ברק, אמר הבוקר בישיבת הממשלה כי "ביקור רה"מ נתניהו בוושינגטון ותוצאותיו חשובים מאוד, הן כשקוראים את ההצהרות, הן כשרואים את התמונות והן נוכח המשך קידום הגיבוי האמריקאי לביטחון ישראל".
 
שר הביטחון ברק הוסיף כי "כחברי ממשלה חשוב שנבין כי רק הליכה בתנופה לתוכנית מדינית ומו"מ ישיר המתמודדים על כל נושאי הליבה, תוך הקפדה על אינטרסי הביטחון - תוכל לבלום את המצור המדיני המסתמן על ישראל ואת הניסיונות לדה-לגיטימציה של ישראל, לצד הניסיון לפורר את האחדות הפנימית שלנו".
 
על פי דיווח בעיתון 'הארץ' מתכוון ראש הממשלה לקיים השבוע סדרת דיונים בפורום השביעייה ובהם לבחון סדרת מחוות נוספת לפלשתינים. בין המחוות גם כוונה להוציא את כוחות צה"ל מפעילות בערי הפלשתינים ביהודה ושומרון.

ככל הנראה להצעה זו מסכימים שר הביטחון ברק והשר מרידור ויתכן שאף השר יעלון. מנגד מתנגד שר החוץ.

כאן המקום להזכיר כי במהלך ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בבית הלבן דיווח הנשיא האמריקאי אובמה כי נתניהו הבטיח לו שבקרוב יעניק לרש"פ סדרת מחוות נוספת. האם ביטחון אזרחי ישראל הופך להיות מחיר לביקור המוצלח של נתניהו בבית הלבן?