נתניהו מתעלל. כצל'ה
נתניהו מתעלל. כצל'ה

במעמד ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אנשי הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל, נציגי תרבות הקבלנים בישראל, משרד התמ"ת והקרן להכוונת חיילים משוחררים נערך היום (ג') בבאר שבע כנס קבלנים בנושא "שילוב עובדים ישראלים בענף הבנייה".

אורח הכבוד היה יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), המשמש כיו"ר הועדה המיוחדת לבעיית העובדים הזרים. כצל'ה אמר כי "עבודה עברית היא יסוד הקיום שלנו בארץ ושל היהודים השבים לארצם ולנחלתם. חלק מהמציאות התורנית שלנו פה היא עבודה עברית, הרב קוק זצ"ל שהגיע לארץ הלך לראות את המתיישבים גם אותם אלה שלא שמרו על מצוות, הוא ראה בזה ערך לאומי דתי של כל המצוות התלויות בארץ, על כן אשרינו שזכינו שאנו מסוגלים לחדש את העבודה העברית. אני קורא לעם ישראל להצטרף למשוחררי צה"ל שיפנו למיזם זה ולזכות בבנין ארץ ישראל.

לערוץ 7 מסר, טל אל-על, סגן ראש העיר, "זהו אפיק נוסף של תעסוקה לחבר'ה צעירים היכולים להשתלב בענף בגיל מתאים ואולי אח"כ להתקדם לתפקידים בכירים יותר. עיריית ב"ש קוראת לקבלנים לשתף פעולה עם אנשי הפרויקט שהוא בעל חשיבות לאומית וכלכלית משמעותית. למעסיקים שישתתפו במיזם מובטחת תמיכה רחבת היקף במימון שכרו של העובד ובהכשרתו" .