במכללת שנקר מתקיימת תערוכה של אחד הבוגרים, יוסי אבן קמה שמו, ובה מוצג הימין כקורא למלחמת אחים, כמשתלט על ערי ישראל, כמבצע פיגועי תופת ובהם עשרות הרוגים, וככזה שראשיו ורבניו קוראים למאבק אלים נגד כל מה שהוא אינו הוא. כמו כן מוצג עיצוב גראפי מיוחד למגן דוד ובו קשר עיצובי לצלב קרס. המיצג זוכה לביקורות חריפות מאז התפרסם.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם הרב עזריאל אריאל, רבה של הישוב עטרת, שמיד עם היוודע דבר קיומו של המיצג הפיץ ברשת קריאה למחאה נגדו תחת הכותרת 'עלילת דם של ערב תשעה באב'.

בהודעת המייל שלו כותב הרב אריאל כי "מופיעה שם מודעה מפוברקת, עליה מתנוססים שמותיהם של כל רבני בנימין, הקוראת לרצח יהודים. צריך לחשוב כיצד להגיב על עלילה מרושעת זו, המוצגת בערב תשעה באב".

הרב אריאל, שגם שמו נכלל ברשימת רבני הישובים, רבנים הקוראים לכאורה לרצח יהודים תחת הכותרת 'כל ההורג אחד מהם עושה מצווה גדולה' בהתייחס לאפיקורסים והכופרים בתורה, קובע ביומן ערוץ 7 כי "שנאה היא מחלת נפש. הקב"ה ברא את כל בני האדם בצלמו. כולנו בני אדם אחד, והטבע הבריא של כל אדם הוא לאהוב כל אדם. מי שלא מצליח לחיות את הטבע הבריא הזה זו מחלת נפש".

עוד מוסיף הרב אריאל ומזכיר כי הרב קוק כתב שקבוצה המדברת בשנאה הרי שהיא מעידה על הריקנות שבה, ולטעמו זו הסיבה ליכולת לפתח שנאה שכזו במיצג שכזה.

עם זאת הוא קובע כי הוא כרב בישראל אינו מסוגל להתמודד עם השנאה הנקודתית המובעת במיצג שכזה ואת הטיפול בו ובשכמותו יש להותיר לבעלי מקצוע, אך מאידך הוא חש חובה להמשיך בדרכו הרוחנית להמשיך ולחבר ולקרב את חלקי העם בשיחות ומפגשים בין קטביו של העם בישראל. עוד הוא מציין כי במפגשים מעין אלה לעיתים הוא נתקל בסלעים קשים, כהגדרתו, אך גם כאן תלוי ועומד הציווי של הקב"ה למשה רבנו לדבר אל הסלע ובכך להביא לפיצוחו.

ח"כ אורי אריאל אמר בתגובה למיצג "כרגיל, השמאל מנסה לחרחר מלחמה בין אחים וזאת בערב יום השנה לגירוש מגוש קטיף. אני תובע מיולי תמיר להוקיע בריש גלי את המיצג ולהסיר את העבודות מהתערוכה לאלתר".

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין הגיב ל"מיצג השנאה" ואמר "מצמררת המחשבה שהדמות שנותנת במה לתערוכה קיצונית ורווית שנאה שכזו, היתה שרת החינוך של ישראל ומופקדת על חינוך ילדינו. הגברת תמיר אף מוסיפה חטא על פשע ומסרבת אפילו לגנותה ולהסירה לאלתר".

"חמור במיוחד שמיצג השנאה הזה מוצג דווקא בערב תשעה באב מה שמוכיח שיוצריו לא למדו שום דבר מן ההיסטוריה הרחוקה של עם ישראל", הוסיף דיין.