הערב התקיים אירוע הצדעה למפעל הגרעינים התורניים בנאות קדומים במעמד יו"ר הכנסת ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, יו"ר הבית היהודי ושר המדע והטכנולוגיה-הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד- ח"כ זאב אלקין, השר לשעבר אפי איתם, ח"כ לשעבר, ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי ולמעלה מ-5000 איש.

בדבריו כאורח הכבוד באירוע, שיבח יו"ר הכנסת את מפעל הגרעינים התורניים וכינה אותם "חלוציה של מהפכה ציונית חברתית ורוחנית". הוא אמר למשתתפים כי "גדולתם של הגרעינים התורניים איננה טמונה רק במפעלי החינוך והחסד המפוארים שהקמתם, אלא בראש ובראשונה באופן שבו אתם נלחמים בבידול הממאיר ובהסתגרות המתפשטים בתוכנו. אתם נרתמים בצו השעה לפירוק החומות שעומדות בין עולים לוותיקים, בין מזרחים לאשכנזים ובין דתיים לחילוניים, ויוצרים דו שיח אמיתי וערבות הדדית".

ריבלין הוסיף כי "הבשורה שלכם מהדהדת היום ברחבי הארץ בדמותם של עשרות גרעינים תורניים; בדמותה של התופעה הגדלה והולכת של הקהילות הצעירות; ומעל לכל - בדמותן של ערים המתעוררות לחיים של קהילתיות, שותפות ועשייה".

בנוסף לכך, התריע יו"ר הכנסת כי הפערים הכלכליים והמעמדיים בישראל הולכים ומחריפים. לדבריו: "פערים אלו נוצרו בגלל סדרי עדיפויות לקויים ובשל מדיניות כלכלית-חברתית של הממשלות האחרונות, אך גם בהשפעת תהליכים גלובליים. פערים אלו מסוכנים, ומהווים איום אסטרטגי ומוסרי על החברה שלנו, ומחייבים אותנו לעשות חשבון נפש ציבורי ולפעול".

אחרי יו"ר הכנסת, נאם השר דניאל הרשקוביץ וסיפר כי הספיק לבקר בתקופת כהונתו ב-32 גרעינים שונים ברחבי הארץ. הוא הבטיח להגיע לעשרות הגרעינים הנוספים שבהם עדיין לא ביקר.יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין אמר כי הציונות הדתית השכילה להבין כי לא די בהובלת ההתיישבות וכי עליה להוביל ולהתחבר לעם וזה בסופו של דבר ישמור גם על ההתיישבות. האירוע נועד להצדיע ל-74 הגרעינים הקיימים כיום בכל רחבי הארץ, דרכם 2400 משפחות משתלבות בחיי הקהילה ותורמות לחיי התרבות והחינוך בעיירות הפיתוח ובפריפריה.

משעות הצהריים הגיעו אלפי משתתפים לנאות קדומים להפנינג ענק שנמשך עד שעות הערב. במהלך היום הציגו תערוכה של כלל הגרעינים התורניים בארץ, הופעלו מתחמים של חוויה ויצירה בטבע, יריד קניות, מתחמי פיקניק,  מתנפחים, דוכנים של "מרימים את הדגל"- הגרעינים עם אנשי גוש קטיף, הדרכות וסיורים בשמורת הטבע.

בנוסף, התקיימה הצגה של אסי וטוביה מערוץ מאיר.באירוע המרכזי בהנחיית ד"ר אבשלום קור, השתתפו הרב דני טרופר יו"ר קרן קהילות, הרב רחמים נסימי יו"ר שעלי תורה, הרב אבי ברמן מנכ"ל ה - ou בישראל צבי צויבל מנכ"ל מפעלות הציונות הדתית ואלפי משפחות וחברי הגרעינים התורניים מרחבי הארץ. לאחר מכן התקיים מופע מרכזי של הזמר אודי דוידי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו