הגרעינים התורניים - יורשי הרב אליהו יוני קמפינסקי

באירוע הצדעה לגרעינים התורניים שהתקיים בנאות קדומים, אמר הרב שמואל אליהו, בנו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, כי הגרעינים התורניים הם היורשים הרוחניים של דרכו של הרב אליהו, הרב אליהו עסק כל ימיו בהפצת התורה, גם בהיותו צעיר, גם כרב ראשי, וגם אחר כך ראה בגרעינים התורניים את המשך פעילות הפצת התורה, לכן הוא אהב אותם, עודד אותם וחיבק אותם, הוא בעצם היה צריך להיות פה היום, רוחו נמצאת כאן.

הרב שמואל אליהו נשא דברים בפני הקהל שלצידו הרב אלישע וישליצקי, שהיה מנהל הרוחני של גרעיני 'קרן מורשת', וכן מוסר שיעורים בגרעינים תורניים רבים, הרב וישליצקי דיבר על החשיבות 'לעלות קומה' בהמשך הפצת התורה מכוחו של הרב אליהו, מתוך ענווה ואחדות. הרב שמואל אליהו הזכיר שיש כעת ניסיונות לאחד כוחות ולעשות פעולות שיהיו שייכים לכלל הגרעינים התורניים, וכן לאחד כוחות בעם ישראל, ככל שנהיה מאוחדים יותר נצליח יותר בהפצת התורה. עלינו להתחזק באהבת ישראל, במאור פנים, בעין טובה על כל אחד מישראל, להאמין בכוחות של עם ישראל, ולפעול לקירוב לבבות.

בתשובה לשאלה מה היחס בין המתנחלים ביהודה ושומרון, למתנחלים בלבבות, אמר הרב שמואל אליהו, כי אלו אותם האנשים, אלו שמתנחלים ואוהבים את ארץ ישראל, הם אותם האנשים שבאים לגרעינים התורניים ופועלים מתוך אהבת עם ישראל, אהבת ארץ ישראל ואהבת עם ישראל זה דבר אחד. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו