הפשיטה הבוקר
הפשיטה הבוקר עמותת "חוננו"

כוחות גדולים של משטרה ויס"ם פשטו לפנות בוקר על ביתו של ראש ישיבת 'עוד יוסף חי', הרב יצחק שפירא ביצהר, הציגו לו צו מעצר ועצרו אותו. מקורביו מספרים כי ככל הנראה סיבת המעצר היא ספרו החדש "תורת המלך".הכוחות הרבים פשטו במקביל גם על ישיבת "עוד יוסף חי" וחיפשו אחר ספרי "תורת המלך". הכוחות עזבו את הישוב לאחר שמצאו כ 30 ספרים והחרימו אותם.ספרו של הרב יצא כבר לאחרונה במהדורה שניה ובג"ץ שכבר נדרש לעניין קבע כי אין עילה לפתוח בחקירה כנגד הרב שפירא.בסביבתו של הרב מוחים על התנהלות כוחות הביטחון והפשיטה לפנות בוקר עם צו מעצר שהוצא הלילה, ללא שהרב הוזמן לחקירה כלל, כלשונם.בחודש ינואר השנה נעצר הרב שפירא בחשד למעורבות בהצתת המסגד בכפר יאסוף. מספר ימים אחר כך הורתה שופטת בית משפט השלום בירושלים, ענת זינגר, לשחרר את הרב תוך שהיא מותחת ביקורת על התנהלות המדינה בעניינו.

נציג חוננו, עו"ד מוטי גרוסמן, שנפגש עם הרב אז בתא המעצר סיפר לערוץ 7 על התעללות החוקרים ברב, "היה מאוד קשה לראות אותו הוא הגיע אליי עם עיניים מכוסות כפי שנהוג לעשות לאחרוני המחבלים. הובילו אותו אליי עם עיניים מכוסות מחזה קשה במיוחד כשמדובר ברב".

עו"ד גרוסמן סיפר כי השב"כ ניסה לייחס לו מעורבות בהצתת השטיח במסגד אך הוא הכחיש בתוקף. לדבריו, השב"כ מנסה להפעיל לחצים כבדים על הרב, "אפילו את הסידור והתפילין שהוא הביא לא אפשרו לו להכניס לתא שלו אלא רק לצורך תפילה. מדובר בנסיון להפעיל לחץ על הנחקר".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו