מסגד אל אקצה
מסגד אל אקצה צילום פלאש 90

עמותת "עטרת כהנים" רכשה בסוף השבוע בית נוסף באזור שער הפרחים. מדובר בבית בן עשרה חדרים לפחות. הבית נקנה כחוק בתום משא ומתן שנמשך תקופה ארוכה.

חבר הועד הפועל של אש"ף וראש הממשלה לשעבר, אחמד קריע (אבו עלא) גינה בחריפות את מה שכינה "ההשתלטות" של קבוצת "מתנחלים קיצונים", כלשונו על ביתה של משפחת קורייש בשכונת אל-סעדייה בעיר העתיקה ביום רביעי בלילה.

קריע תיאר זאת כחדירה לרובע המוסלמי והמשך למדיניות "הטיהור האתני" שמבצעת ישראל באמצעות עמותת "עטרת כוהנים", אשר לדבריו כבר השתלטה בעבר על 31 מבנים ברובע המוסלמי.השיח' תייסיר רג'ב אל-תמימי, שופט בית הדין השרעי העליון, מזהיר על רקע זה מפני "התוכנית שהחלו בה שלטונות הכיבוש הישראלי בתמיכה מלאה של הממשלה ומה שנקרא עיריית ירושלים והקבוצות היהודיות הקיצוניות במטרה לייהד את השכונה המוסלמית הסמוכה למסגד אל-אקצה". לדבריו, הם החלו בהשתלטות על בתי הפלסטינים ובסילוק מבנים וממצאים היסטוריים כדי לרוקן את השכונה מתושביה וליישב במקומם מתנחלים לקראת הפיכת המקום להתנחלות.תמימי הדגיש, כי מסגד אל-אקצה הינו בבחינת קו אדום שהמוסלמים לא יוכלו להחריש לגביו בכל הקשור לפעולות שנועדו להגביל אותו ולייהד את ירושלים, שכן לדבריו זהו חלק מהאמונה של האומה המוסלמית ההולכת על פי החלטת אללה. הוא ציין, כי אסור לנהוג בקלות הראש בהגנה על העיר ירושלים המתפרשת כויתור עליה וקרא לבני העם הפלסטיני בכל מקומות הימצאם לעלות להתפלל בירושלים, להתנגד ל"מזימות" הנרקמות נגדם ולסכל את כוונת הקבוצות היהודיות "הקיצוניות" להקים את בית המקדש "השקרי" שלהם, כדבריו.כמו כן, קרא תמימי לועידה האסלאמית, לליגה הערבית ולארגון יונסק"ו לפעול מתוקף סמכותם ואחריותם המוסרית והאנושית להגן על ירושלים מהטיהור האתני שמבוצע נגד הפלסטינים, המאוימים בגירוש ובשלילת תעודות הזהות שלהם ולמנוע את "הטבח התרבותי" של ההיסטוריה הערבית והאסלאמית החותר לחסל את הזהות התרבותית האסלאמית של ירושלים בניגוד מוחלט להוראות אללה וההחלטות הבינלאומיות.